Jak wygląda poród trojaczków? Zobacz sama! [VIDEO 18+]

Ciąża mnoga to duże przeżycie dla każdej pary.

Jak wygląda poród?

Ciąża mnoga to duże przeżycie dla każdej pary. Bo to potrójna radość i... potrójne kłopoty. Opieka nad taką gromadką nie będzie przecież łatwym wyzwaniem.

Warto wiedzieć, że nawet jeśli ciąża przebiega prawidłowo, a dzieci rozwijają się we właściwym tempie, ciąża taka jest kwalifikowana jako ciąża wysokiego ryzyka. Ciąża mnoga trwa zazwyczaj której niż pojedyncza i często poród następuje już w 33. tygodniu ciąży.

Jak wygląda poród trojaczków?

Poród naturalny w teorii jest możliwy, ale ciąża musi spełniać szereg warunków, m.in. dzieci muszą rozwijać się w osobnych workach owodniowych, być ułożone główkowo, a ich masa ciała nie może przekraczać 3500 g, nie może też być mniejsza niż 1500 g, przyszła mama nie może też mieć już za sobą cesarskiego cięcia. Zazwyczaj lekarze nie chcą narażać kobiety i dzieci i decydują się na cesarskie ciecie. Mama spodziewająca się trojaczków powinna wybrać szpital, który jest wyposażony w nowoczesny oddział neonatologiczny. Dzieci z ciąż mnogich rodzą się wcześniej i mają mniejszą wagę urodzeniową, a także wymagają specjalistycznej opieki.

Urodzenie trojaczków przypada bardzo rzadko, raz na 500 000 porodów. Szacuje się, że na świecie żyje około 10 tysięcy trojaczków jednojajowych.  

Zobaczcie, jak wyglądają narodziny trojaczków:

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz