Jak kiedyś wyglądał poród? [FOTO]

Choć nie są to zdjęcia prosto z porodówki, pokazują, w jaki sposób i w jakich warunkach rodziły nasze mamy i babcie.

noworodek

O tym, że poród to przeżycie silne, głębokie, a często nawet mistyczne, nie trzeba mówić żadnej mamie. Każda z nas, nawet, gdy bardzo cierpiała, nawet, jeśli rodziła przez cesarskie cięcie, potwierdzi, że podczas tego niezwykłego wydarzenia stało się coś, co trudno wyrazić słowami. O porodzie mówi się: rytuał przejścia. Tak, to dobre określenie. Od tego momentu, który jest tak silnym akcentem w życiu każdej kobiety, już nic nie jest takie samo. Próbują pokazać to na zdjęciach fotografowie, których miejscem pracy są porodówki.

Tym razem jednak chemy Wam pokazać fotografie pochodzące z Biblioteki Stanowej Wiktorii. Przedstawiają one pielęgniarki, lekarzy, położne i niemowlęta od wczesnych lat 1900 po lata 70. Choć to Australijskie zbiory można się przekonać, jak wiele zmieniło się w dziedzinie opieki nad mamą i maluszkiem. Wiedza i rozwój medycyny pozwalają na zdrowie i szczęście mam i maluszków.

Natomiast mimo upływu czasu niezmienna jest opieka lekarzy i położnych, na których liczy każda mama.

Zobacz te stroje, fryzury i wystroje wnętrz >>>

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2017-05-28 22:10:19

I tak mam wrażenie, że atmosfera porodu i dbanie o to, by kobieta czuła się bezpiecznie było wtedy czasem lepsze niż dziś...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz