Historia jak z horroru! Kobieta urodziła w grobie

Poród po śmierci matki jest praktycznie niemożliwy, ale na cmentarzu we włoskiej miejscowości Imola odnaleziono grób z VII-VIII wieku z kobietą i leżącym obok niej noworodkiem.

szpital autopsja

Był to 38-tygodniowy płód. 22-25 letnia kobieta urodziła leżąc już w trumnie, a dziecko znajdowało się między jej nogami.

Kobietę i jej dziecko odnaleziono w 2010 r., jednak dopiero w 2018 r. naukowcy z Universities of Ferrara wyjaśnili, w jaki sposób płód się wydostał.

- To może być jedna z najstraszniejszych historii, jakie słyszeliście – wyjawiają naukowcy.

Okazało się, że matkę poddano makabrycznemu zabiegowi, ciężarną znaleziono bowiem z raną głowy. Odbyła ona poród pośmiertny nazywany także trumiennym. Prawdopodobnie cierpiała podczas ciąży na nadciśnienie tętnicze i z tego powodu poddano ją trepanacji – rzadkiemu zabiegowi medycznemu w średniowieczu, wykonywanemu świdrem i dłutem. Zmarła miała nacięcia na czaszce i mogła żyć nawet tydzień po trepanacji.

- W jamie brzusznej kobiety wzrosło ciśnienie z powodu gromadzenia się gazów gnilnych. Doszło do wypchnięcia płodu i wynicowania macicy - wyjaśnia Jen Gunter, doktor z San Francisco.

Porody pośmiertne są niezwykle rzadkie, ale wciąż się zdarzają. W 2018 r. w zakładzie pogrzebowym w Republice Południowej Afryki dokonano makabrycznego odkrycia. Nomveliso Nomasonto Mdoyi zmarła z powodu choroby układu oddechowego i była w ciąży. Dzień przed pogrzebem w jej trumnie znaleziono niemowlę.

TW

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz