Kobieta w śpiączce urodziła dziecko w ICZMP w Łodzi

Lekarze z Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi mówią o cudzie. Wioletta, przebywająca w śpiączce, właśnie urodziła córeczkę, Nikolę.

Nikola

Wypadek, który odmienił życie Wioletty, wydarzył się w październiku ubiegłego roku. 24-letnia kobieta była w 14. tygodniu ciąży. Samochód, którym jechała, zjechał z drogi i wbił się w drzewo, wskutek czego doznała bardzo rozległego i poważnego urazu mózgu. Trafiła pod opiekę specjalistów z ICZMP w Łodzi w stanie wegetatywnym. Rozpoczęła się walka o jej życie, a także dziecka, które mimo poważnego wypadku pozostawało przy życiu.

Obrażenia, jakich doznała 24-latka kobieta, były tak poważne, że zapadła w śpiączkę i do teraz nie odzyskała przytomności. Niedawno została jednak mamą. Lekarze z Łodzi mówią o prawdziwym cudzie narodzin. Mała Nikola przyszła na świat śpiączki jej matki.

Wszystko dzięki pracy specjalistów. Prof. Krzysztof Szalik, kierownik kliniki ginekologii, rozrodczości i terapii płodu ICZMP podkreśla, że dziecko mogło umrzeć zaraz po wypadku, ponieważ matka przechodziła bardzo skomplikowane operacje neurochirurgiczne.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz