Koordynowana opieka okołoporodowa

Nowe zasady opieki nad kobietą w ciąży wzbudzają ogromne kontrowersje.

koordynowana opieka

Zgodnie z nowym modelem opieki okołoporodowej, kobieta będzie mogła wybrać sobie szpital i personel medyczny, który będzie się nią opiekował w ciąży, podczas porodu i w połogu. Ponieważ lekarze i położne będą tworzyli jeden zespół, który będzie miał dostęp do całej dokumentacji medycznej, kobieta ma zyskać ciągłość opieki. Takie podejście do opieki okołoporodowej ma także kobiecie dać poczucie bezpieczeństwa i zwiększyć szanse na wczesne rozpoznanie wszelkich pojawiających się nieprawidłowości.

-"Ciężarna będzie 24 godziny na dobę pod opieką wybranego ośrodka, natomiast wszystkie wizyty planowe, zgodnie ze swoją wolą będzie miała u swojej położnej lub o lekarza.(...)" powiedział w Dzień Dobry TVN dyrektor Departamentu Świadczeń Opieki Zdrowotnej NFZ Wojciech Zawalski - "Rodzące dostają dodatkową możliwość opieki bardziej spersonalizowanej, możliwość ułożenie indywidualnego planu opieki, a przede wszystkim dbamy by wszystkie pacjentki, dostały wszystkie badania i wizyty, które są zagwarantowane, w terminie."

Komentarze (2)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2016-05-19 20:33:25

re: Koordynowana opieka okołoporodowa

szkoda ze teraz nikt nie zadbał ze powiedziec kobieta jakie mają prawa -ja przez przypadek w 35 tyg ciąży dowiedziałam sie o bezpłatnej edukacji przedporodowej a powinien powiedziec mi o tym ginekolog w 21 tygodniu:( teraz szpital to zrobi?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Sarah
2016-05-19 20:32:04

re: Koordynowana opieka okołoporodowa

Proponuję poczytać zdania przyszłych i obecnych mam które znajdują się na stronie ddtvn tuż pod wywiadem.http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/kontrowersje-wokol-skoordynowanej-opieki-nad-ciezarna,202615.html

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz