Księżna Kate podczas porodu skorzysta z hipnozy?

Kolejne royal-baby ma urodzić się w kwietniu. Czy księżna rozważa zastosowanie „hipnorodu“?

kate and baby

Wybrany został najlepszy szpital i fachowa opieka, ale dla księżnej równie ważny jest bezwzględny spokój. Aby wszystko poszło tak, jak powinno, księżna zdecydowała się wykorzystać technikę, która może niektórych zaskoczyć. Jak informują zagraniczne media, zdecydowała się skorzystać z hipnozy.

Podobno księżna interesuje się tą metodą od dawna, a nawet już ją stosowała przy porannych mdłościach, które w poprzednich ciążach były niezwykle uciążliwe.

Czy chodzi w tym wszystkim o koła hipnotyczne, wahadełka i inne atrybuty hipnotyzerskie? Nic z tych rzeczy. Mowa o technice kontrolowania oddechu z wykorzystaniem elementów hipnozy i technik relaksacyjnych.

Hipnoza na czas ciąży i porodu ma pozwolić na doświadczenie głębokiej relaksacji dla pozbycia się ewentualnej traumy z poprzednich porodów, uwolnienia strachu, przetransformowania lęków dotyczących porodu. Ma także doprowadzić do poczucia w sobie siły i akceptacji procesu narodzin.

Technikę tę zastosowało już kilka znanych kobiet, jak Miranda Kerr czy Gisele Bundchen. Za sprawą Kate Middleton o praktyce tej mówi się coraz więcej także w Polsce.

Jak donoszą media, prawdopodobnie w lutym odbędą się dwudniowe szkolenia z „hipnoporodu” dla położnych St. Mary's Hospital w Paddington w Londynie, gdzie rodzić będzie księżna Kate.

tw

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Maryla
2018-04-25 08:35:46

Oto sekret porodów księżnej Kate? Chodzi o metodę hipnoporodu!!!! Książka Jerzego Lecha Piechnika odnajduje międzynarodowe potwierdzenie :) Brytyjska prasa rozpisuje się o... hipnoporodzie, miejmy nadzieję, że w Polsce ta metoda przyjmie się równie dobrze. Metoda hypnobirthing (czyli poród w hipnozie) pomaga kobietom m.in. pozbyć się obaw związanych z przyjściem dziecka na świat.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz