Nie uwierzysz, jak wygląda główka tego malucha po porodzie. Niesamowite! [FOTO]

To dowód, że zarówno mama, jak i dziecko podczas porodu wykonują nadludzką pracę.

noworodek

Wiele osób myśli, że dziecko rodzi się piękne i różowiutkie, ale w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Choć ten maluszek jest najpiękniejszy na świecie dla swoich rodziców, warto wiedzieć, że malec naprawdę musi wykonać dużą pracę podczas narodzin.

Czy noworodek jest brzydki? Spostrzeżeń kilka na temat urody noworodka >>>

Ostatnio w mediach społecznościowych krąży pewna fotografia zrobiona przez fotografkę porodową Kayle Reeder. To zdjęcie to dowód, że zarówno mama, jak i dziecko podczas porodu wykonują nadludzką pracę.

Kiedy Nikki przyjechała do szpitala, miała rozwarcie na 9 cm, po zaledwie godzinie parcia na świat przyszedł mały Graham z podłużną głową. Maluch był ułożony nietypowo w kanale rodnym i zarówno ciało mamy, jak i dziecka musiało sobie jakoś z tym poradzić.

Choć wygląda to niewiarygodnie, nie jest tak rzadkim zjawiskiem. Głowa noworodka jest stosunkowo duża i stanowi aż 1/4 długości ciała dziecka. Zaraz po naturalnym porodzie główka może być bardziej spłaszczona i wydłużona. Dzieje się tak, gdyż kości czaszki nie są zrośnięte, a tym samym są ruchome. To właśnie dzięki temu przy dużym nacisku czaszka może łatwiej przejść przez kanał rodny. Matka natura w ten sposób pomaga mamie i dzidziusiowi. Na szczęście jest to tymczasowe.

W kilka godzin po porodzie główka zazwyczaj zaczyna się zaokrąglać. Wiele zależy od tego, jaki było poród i jak długo trwał. Jeśli poród był ciężki i długi na główce może się pojawić czerwono-siny ślad tzw. krwiak podkostnowy. Nie jest to nic groźnego, jednak wymaga lekarskiej kontroli. Krwiak podokostnowy powinien się wchłonąć do 8 tygodni po porodzie. ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

db

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz