Lekarze porodówki zastraszali rodziców i chcieli pozbawić ich praw do dzieci

Przypadek, który miał miejsce w Centrum Medycznym „Żelazna" w Warszawie, to już drugi taki w ciągu miesiąca.

ciaza blizniacza

W Centrum Medycznym "Żelazna" Sp. z o.o. Szpital św. Zofii w Warszawie przebywała matka, która urodziła bliźniaki. Powodem zgłoszenia rodziny do sądu był brak zgody na dożylne podanie witaminy K oraz przyjście na świat bliźniaków, a nie, jak oczekiwali rodzice i lekarze, jednego dziecka.

"Szpital dopatrzył się winy rodziców mimo, że na USG w 20 tygodniu ciąży lekarz nie zauważył drugiego dziecka, a przy przyjęciu do szpitala na badaniach nie wykryto bliźniaczej ciąży. Potraktowano ten fakt jako zaniedbanie ze strony rodziców" - informuje fundacja „Rzecznik Praw Rodziców", która zajęła się sprawą.

Sąd zadziałał błyskawicznie. Po otrzymaniu informacji od lekarzy wysłał do matki, która była nadal w szpitalu, dwóch kuratorów na wywiad. W tym samym czasie pracownik socjalny z OPS-u odwiedził ojca i starszą córeczkę w mieszkaniu, gdzie przeprowadzony został również wywiad.

Kurator sądowy odwiedził ponownie matkę po jej powrocie z bliźniakami do domu. Przez trzy godziny obserwował zachowanie rodziców i przeprowadzał rozpoznanie. Nie dostrzegł nic niepokojącego.

W efekcie kuratorzy ocenili rodziców bliźniaków jako osoby bardzo troskliwe i opiekuńcze.

„Dzieci mają zapewnioną troskliwą opiekę. Są karmione na żądanie. Ojciec cały czas pomaga matce w opiece nad dziećmi. Noworodki otwierają oczy, sprawiają wrażenie zdrowych. Są zadbane, nie mają odparzeń. Rodzice z dużą czułością trzymają dzieci na rękach. W mieszkaniu jest bardzo czysto i ciepło. Dzieci mają swoje łóżko przystosowane dla bliźniąt" – stwierdzono sprawozdaniu.

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

K
2018-02-19 20:40:45

Masakra. A jaka ich wina byla w tym ze lekarz nie widział drugiego dziecka? Gdyby kazdy lekarz robil badania usg wg wskazan nfz to wiecej takich niedopatrzen by bylo.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz