Martwy noworodek w Odrze. Przerażające zdjęcia

Prokuratura Rejonowa w Nowej Soli ustala okoliczności śmierci wyłowionego z rzeki noworodka płci męskiej, urodzonego w 8 miesiącu ciąży oraz tożsamość jego matki.

Odra

18 czerwca 2017 r., około godziny 19:00, wędkujący nad Odrą mieszkaniec Nowej Soli zauważył w nurcie rzeki, około 15 metrów od brzegu, dryfujący pakunek. Po zaczepieniu go, za pomocą haczyka na ryby, przyciągnął do brzegu, otworzył i ujrzał w nim zwłoki noworodka.

Na miejscu przybyła grupa dochodzeniowo-śledcza. Pod nadzorem prokuratora ustalono, że zwłoki dziecka, wraz pępowiną i łożyskiem, owinięte zostały w ręcznik i reklamówkę, a następnie włożone do zasuwanej na zamek torby (marki Carmela), stanowiącej najprawdopodobniej element wyposażenia wózka dziecięcego oraz elementy zaczepów z wózka (marki Limak).

W torbie ujawniono również damską bawełnianą koszulkę nocną (rozm. S, marki Dehai), podkoszulek na ramiączkach (z napisem Follow Filippi z emblematem słonia), damskie majtki, podpaski higieniczne, pieluchę tetrową - zabrudzone treścią w kolorze brunatnym.

Prokuratura podejrzewa, że matka dziecka nie była mieszkanką powiatu nowosolskiego, zwłoki dryfowały bowiem z głównym nurtem rzeki. Nie ustalono jak długo płynęły i w którym miejscu wrzucono je do wody. Wstępne ustalenia wskazują, że mogły dryfować nawet kilkanaście dni.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz