Matka udusiła nowo narodzone dziecko w opakowaniu po pieluszkach

Prokuratura oskarżyła mieszkankę Rudy Śląskiej o zabicie swojego nowo narodzonego dziecka.

Proces

Elwira G. mieszkała z mężem i sześciorgiem dzieci. W 2017 r. zaszła w nieplanowaną ciążę, o której nie wiedział nikt z rodziny poza jej mężem. Syna urodziła w toalecie swojego domu, w lutym 2018 r.

Kobieta włożyła noworodka do opakowania po pieluszkach, w którym chłopiec się udusił. Przekazała potem torbę ze zwłokami najstarszemu synowi, który najpierw schował ciało dziecka w piwnicy budynku, a następnie zakopał je na terenie nieużytków w Rudzie Śląskiej.  

Sprawa wyszła na jaw w szpitalu. Elwira G. trafiła do niego z powodu powikłań po porodzie. Wtedy sprawą zainteresowała się policja i prokuratura. W toku śledztwa funkcjonariusze odnaleźli ciało noworodka. Wyniki sekcji zwłok wskazywały, że dziecko urodziło się żywe i było zdolne do samodzielnego życia.

Jak poinformowała Prokuratura Okręgowa w Gliwicach, rudzcy prokuratorzy skierowali akt oskarżenia przeciwko kobiecie. Przedstawiono jej zarzut zabójstwa, natomiast jej synowi, który zakopał zwłoki dziecka, utrudnianie postępowania. Proces będzie się toczył przed Sądem Okręgowym w Gliwicach.

TW

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz