Matka wpuściła na porodówkę fotografa i pokazała każdy detal! [ZDJĘCIA]

Nguyen Vu Phuoc, artysta pochodzący z Wietnamu, postanowił sfotografować rodzącą żonę. Zdjęcia są oszałamiające!

Fot. Nguyen Vu Phuoc

W przypadku tego porodu fotografem był tata. Nic nie działo się wbrew woli rodzącej czy personelu. A poród? Była to cesarka. Oglądając fotorelację nie oprzesz się wrażeniu magii i wyjątkowości. Wydobycie maleństwa z brzucha mamy jest czymś niezwykłym, nie mniej niezwykłym od urodzenia dziecka drogami natury. Te mamy, które rodziły przez cesarkę, wiedzą to doskonale. A te z nas, które mają doświadczenie porodu wciąż przed sobą?

Nie zawsze wiemy, jak urodzimy. Czasem bardzo chcemy urodzić naturalnie, a organizm lub maluszek spłata nam figla i ani się obejrzymy, już jedziemy na salę operacyjną. Czy jest się czego bać? Na pewno nie! W momencie, gdy lekarze podejmują decyzję o cesarce, wiedzą dobrze, że taka opcja jest w danym przypadku najlepsza. To prawda, cesarka niesię z sobą wiele powikłań, ale są sytuacje, gdy o wiele bardziej niebezpieczny może okazać się poród siłami i drogami natury. Zazwyczaj jeśli waga malucha waha się od 4,5 kg wzwyż, jest to już wystarczające wskazanie do cesarki. Podczas wydawania na świat dużego dziecka może bowiem dojść do powikłań, takich jak porażenie splotu ramiennego, czy też uszkodzenie ścian kanału rodnego. A jak wygląda samo nacięcie brzucha i blizna po cesarce?

Blizna po cesarce

Jeszcze kilkanaście lat temu zabieg cesarskiego cięcia polegał na nacinaniu brzucha rodzącej od pępka aż do spojenia łonowego. Na szczęście to już przeszłość. Obecnie brzuszek nacina się poziomo na granicy owłosienia łonowego, dzięki czemu po zagojeniu blizna jest praktycznie niewidoczna dla oka. Zazwyczaj ma około 10-15 cm długości i 2 mm szerokości, jednak jej rozmiar zależy od wielu czynników, m.in. tuszy przyszłej mamy, wielkości dziecka, jego położenia itp. Rozcina się powłoki brzuszne, a mięśnie rozchyla. Przez tak przygotowany otwór wydobywa się dziecko.

Zobaczcie to na własne oczy!

Komentarze (3)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2017-08-01 20:48:33

Nie można i nie powinno się porównywać porodu drogami natury i zabiegu operacyjnego, podczas którego na świat wydobywane jest dziecko. W tym drugim przypadku matka nie ma żadnego udziału w narodzinach. Leży jak kukła.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
gość
2017-03-11 02:10:46

zgadzam się operacje nazywają porodem.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
matka
2016-06-14 16:08:18

re: Matka wpuściła na porodówkę fotografa i pokazała każdy detal! [ZDJĘCIA]

to nie jest porodówka, tylko sala operacyjna

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz