Matki i "nie-matki", czyli jak to jest: lepszymi matkami czyni nas poród SN, czy może CC?

Żyjemy w czasach, kiedy internet jest potęgą. Na każdym forum dla rodziców wybuchają niemalże wojny. Bo jedna matka chwali cesarskie cięcie, a inna – zwolenniczka porodu siłami natury – od razu czuje wielką potrzebę skrytykować albo co gorsza, obrazić tamtą. Po co?

cesarka

Poród i narodziny dziecka to najpiękniejszy moment w życiu kobiety. Tutaj zwykle zaczyna się podział, od lat pielęgnowany przez nikogo innego, jak matki we własnej osobie. Dzielą się między sobą na lepsze i gorsze, nie zważając na zupełny absurd wypływający z powtarzanych argumentów. Podział ten wynika z własnych przekonań, które rozdmuchiwane i wyolbrzymiane urastają do rangi stereotypów. Przyjmijmy przede wszystkim zasadę: mam prawo do własnych przekonań, ale nie mam prawa do narzucania ich innym.

Cesarka to nie operacja. To zabieg. Serio?! Powiedzcie to kobietom po CC. Zabiegiem może być przekłucie uszu albo naciągnięcie zmarszczek. Cesarskie cięcie to operacja. Kończona zresztą zszywaniem kilku warstw mięśni i skóry, a szwy w wielu przypadkach goją się długo i boleśnie. Czy to już wystarczający powód, aby zakwalifikować je do kategorii operacji, a nie zabiegu?

Komentarze (13)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

anonim
2015-09-13 16:13:32

re: Matki i

Wojny na forach tworzą się z frustracji i niezadowolenia z własnych przeżyć, a także przez nieprawidłowe informacje jak np. Z tego artykułu. Cesarskie cięcie to nie operacja!!! To poród poprzez cesarskie cięcie. Jest stosowane od wieków. Tyle że nabrało doświadczenia i umiejętności. Owszem różnią się od siebie oba porody diametralnie - poród poprzez cesarskie cięcie a poród fizjologiczny. Ale nie powinien różnic ludzi. Młoda ginekolog :-)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2015-08-31 11:24:18

re: Matki i

Miałam cc i karmie dziecko mm z butelki. Nie jestem prawdziwa matka

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
matka po cc
2015-08-28 12:50:57

re: Matki i

ja rodziłam przez CC gdyż niebyło innej możliwości i wcale nie czuje się ani gorsza ani lepsza jestem poprostu szcześliwą matką zdrowego dziecka i to jest najważniejsze!!! a nie to jaką drogą przyszło

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
mama
2015-08-28 11:38:01

re: Matki i

Ja tez mialam cesarskie cięcie,nie mialam wyboru,zaszlam w ciążę w wieku 20 lat,lekarz poinformował mnie juz na pierwszej wizycie ze o rodzeniu naturalnum moge zapomniec bo mam wade budowy macicy,i co mialam zrobic?nie czuje sie gorsza,jestem szczęśliwa mam wspaniałą dwuletnią córkę: )

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Moni
2015-08-28 09:08:07

re: Matki i

Nieważne w jaki sposób rodzisz. Ważne jak potem się zajmujesz dzieckiem. Jakie wartości mu wpajasz. Ja rodziłam SN bez znieczulenia. Syn miał 4100 i 54 cm. Czy czuję się lepsza? ? Nie .. Niedługo ma 3 latka. Moje największe Szczęście. ;-) Teraz skupiam się na wychowywanie go na wartościowego człowieka. Pozdrawiam serdecznie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
cc mama
2015-08-28 02:25:50

re: Matki i

dziękuję za ten artykuł.. mi nie było dane rodzić naturalnie, a bardzo chciałam, ale oderwało mi się łożysko i musiało być natychmiastowe CC, po którym przez 2lata nie mogłam się otrząsnąć, bo sama nie uważałam,że urodziłam, tylko że "oni urodzili za mnie". dopiero po 2 latach się z tym pogodziłam

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Iza
2015-08-29 09:10:39

Dokładnie tak samo twierdziłam, ze urodzili za mnie:)brzmi śmiesznie z boku ale ja się czułam gorsza i podziwiałam i zazdrościłam tym mamom, które rodziły naturalnie..ale dotarło do mnie, że to jest nieważne a najważniejsze jest to ze synuś urodził się zdrowy:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
edyta
2015-08-31 17:30:13

Ja miałam podobną sytuację , 3 dni przed terminem porodu zaczęłam krwawic, okazało się że to łożysko przodujące się odkleilo. Skończyło si ę to natychmiastowa cesarka. Być może to i lepiej bo dodatkowo okazało się że mały był owiniety pepowina. Więc Bóg jeden wie co by było gdyby nie to krwawienie i rodziła bym naturalnie. W każdym bądź razie, ja też nie czuję że urodziłam. Czuję się nie pełnowartościowa kobietą. Może z czasem się to zmieni bo minęły dopiero niecałe 4 tygodnie. Ale i tak cieszę się bo mam cudnego zdrowego synka :) i wszystkim kobietom po cc i także sobie życzę by uwierzył w swoją 100 procentową kobiecość :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2015-08-28 00:06:41

re: Matki i

Nie rozumiem tej wojny internetowej. Czasami konieczne jest wykonanie cesarki ponieważ poród naturalny zagraża życiu matki i dziecka, lub jest to nie możliwe np. z takiego względu, że kobieta ma za wąskie biodra i nie może rodzić naturalnie. Po coś ta cesarka jest! Każda wybiera co chce i co uważa za słuszne, dlatego uważam, że nie powinno się skakać na innych tylko dlatego, że mają własne zdanie!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2015-08-27 22:12:47

re: Matki i

Gdyby nie cc mojej drugiej córci nie było by ze mną i nie chrapalaby smacznie teraz w łóżeczku. Dziękuję ze trafiłam na mądrych lekarzy, którzy nie czekali z myślą " a może jak pierwsza wyjdzie, to druga się przekreci" tylko zadzialali szybko . Dzięki cc mam teraz dwie, zdrowe córeczki. A czy to zabieg, czy operacja hmmm raczej po zabiegu nie chodzi się zgieta w pół przez trzy dni.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Kasia
2015-08-27 21:07:45

re: Matki i

Chodziłam do szkoły rodzenia, chciałam rodzić naturalnie, wręcz upierałam się że chce rodzić naturalnie mimo, ze na usg wyliczyli że moja córka będzie ważyła 4300g. Jednak los zdecydował za mnie inaczej. O 3.30 odeszły mi wody płodowe, a akcji skurczowej nie było. Lekarz po obejrzeniu mojego brzucha stwierdził, że dziecko będzie jeszcze większe. Ja i tak chciałam rodzić naturalnie, jednak nie dano mi wyboru z czego się ogromnie ciesze. Córcia ważyła 4910g i mierzyła ... 63cm. Poród byłby niesamowicie bolesny, a skutki mogłyby być opłakane. Nigdy nie wiadomo co nam los przyniesie Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz