Międzynarodowy Dzień Porodów Domowych

6 czerwca gorący zwolennicy porodów domowych obchodzą święto. Obejrzyjcie zdjęcia z przyjęcia na świat dziecka w zaciszu domowego ogniska.

poród w domu

Poród domowy to możliwość, która ma swoje wady i zalety. Skoncentrujmy się na zaletach przyjęcia dziecka na świat w zaciszu domowego ogniska. 

W 2014 roku w Polsce, według statystyk Stowarzyszenia Niezależna Inicjatywa Rodziców i Położnych "Dobrze Urodzeni", na poród w domu zdecydowało się 111 kobiet. To niemało, biorąc pod uwagę fakt, że porody domowe wciąż nie należą do świadczeń gwarantowanych przez NFZ, a nieoficjalne statystyki pokazują także, że około 30% kobiet bardzo chciałoby rodzić w domu. Według danych Inicjatywy "Dobrze Urodzeni", najwięcej dzieci domowych urodziło się w dwóch województwach mazowieckim i wielkopolskim. 

Zdaniem położnych asystujących przy porodach domowych pozaszpitalny poród jest bezpieczny. Po pierwsze, istnieje bardzo długa lista przeciwwskazań do porodu poza szpitalem, zmniejszająca do minimum ryzyko powikłań i położne trzymają się tej listy bardzo restrykcyjnie, a po drugie, wszystkie porody, w trakcie których wystąpią choć najmniejsze powikłania lub podejrzenie powikłań, położna natychmiast przekazuje do szpitala.

Więcej na temat porodów w domu, sposobu kwalifikacji oraz wad i zalet, możecie przeczytać w artykule TUTAJ.

Dziś natomiast, w Międzynarodowym Dniu Porodów Domowych, skoncentrujmy się na zaletach przyjęcia dziecka na świat w zaciszu domowego ogniska.

Obejrzyjcie piękne zdjęcia, którymi Mamy rodzące w domach podzieliły się w sieci. 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz