Nagłe cesarskie cięcie - tego nie da się zaplanować

Planujesz poród naturalny? Mimo wszystko sprawdź, co powinnaś wiedzieć o nagłym cesarskim cięciu.

cesarskie ciecie

Choć odsetek cesarskich cięć jest bardzo duży w Polsce, nadal jest wiele mam, które chcą, a nawet marzą o naturalnym porodzie. Jedne chodzą na ćwiczenia dla ciężarnych, inne czytają podręczniki i poradniki, a jeszcze inne wyobrażają sobie ten dzień. Dla wielu mam poród nie może być inny niż naturalny, tymczasem nie zawsze poród przebiega zgodnie z planem. Czasem jego przebieg zmusza lekarzy do wykonania nagłego cesarskiego cięcia.

Kiedy przeprowadza się nagłe cięcie cesarskie?

- gdy wystąpiło krwawienie z dróg rodnych (cechy odklejania się łożyska);

- gdy ciężarna ma stan przedrzucawkowy;

- wystąpiły zaburzenia tętna płodu, głównie spadki poniżej 100 uderzeń/min.

Choć niektóre mamy mają pewne uprzedzenia do cesarskiego cięcia, nie powinny się go obawiać, szczególnie jeśli zajdzie taka nagła potrzeba. Pamiętaj, nagłe cesarskie cięcie ma na celu ratowanie ciebie i dziecka!

Komentarze (3)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Ola
2016-12-30 14:23:48

Bałam się naturalnego porodu i okazało się że będę miała cesarskie cięcie bo płód był ułożony nieprawidłowo. Po operacji nie widziałam dziecka przez 12 godzin, wiem że był karmiony sztucznym mlekiem z probiotykiem ffbaby - to nowe zalecenie dla dzieci urodzonych przez cc, na szczęście zaraz po pionizacji dostałam dziecko i pokarm natychmiast napłynął, już czułam się spełniona.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
kamila
2016-12-02 14:37:28

U mnie położna sama zaproponowała czopek bo trudności faktycznie wystąpiły ale nie było takiej potrzeby, wypiłam dicopeg ten który piłam wcześniej i poszło gładko

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Ma-Ma
2016-11-30 18:35:30

Niestety miałam ten ,,zaszczyt,, dziecko urodzone z 1 punktem Apgar .Poród twarzyczkowy rozpoznany po 9 godzinach spędzonych na sali porodowej!Koszmar !!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz