Nagłe cesarskie cięcie na zdjęciach – zobacz, jak przebiega!

Czasami nie wszystko idzie jak po maśle... Wtedy lekarze decydują o nagłej cesarce.

nagłe cesarskie cięcie

Przyszłe mamy zazwyczaj wyobrażają sobie i planują swój poród. Marzą, by wszystko działo się szybko i naturalnie, by mogły powitać na świecie swojego maluszka. Czasami jednak nie wszystko idzie po naszej myśli.

Pewna mama z Loveland w Kolorado znalazła się na sali porodowej miesiąc przez planowanym terminem po tym, jak odpłynęły jej wody. Im dłużej trwał poród, tym trudniejsza stawała się sytuacja. Tętno dziecko zaczynało drastycznie spadać i na jaw wyszło, że pępowina owinęła się wokół szyi i ciała maluszka. To oznaczało, że niezbędne będzie nagłe cesarskie cięcie, czyli coś czego ta mama na pewno nie planowała.

Decyzja o nagłym cesarskim cięciu podejmowana jest wtedy, życiu matki lub dziecka zagraża niebezpieczeństwo. Może się tak dziać w przypadku, gdy w czasie porodu praca serca maluszka jest zaburzona, wypadnie lub owinie się wokół dziecka pępowina lub przedwcześnie odklei się łożysko. Również kiedy poród nie postępuje albo rodzącej grozi infekcja wewnątrzmaciczna, lekarze mogą podjąć decyzję o cesarskim cięciu.

Dzięki zdjęciom szwagra Marcusa, możemy bliżej zobaczyć, jak przebiega nagłe cesarskie cięcie.

kp

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz