Naturalny poród dziecka w wodzie

Poród w wodzie staje się coraz bardziej popularny, a panie które mają porównanie z porodem na szpitalnym łóżku, bardzo go sobie chwalą.

poród w wodzie

Taki poród to wciąż stosunkowo nowe zjawisko nie ma wiec zbyt wielu badań na ten temat. Dotychczasowe wyniki wskazują jednak, że takie narodziny nie niosą za sobą dodatkowego ryzyka. Badania przeprowadzone na szeroka skalę wykazują, że śmiertelność okołoporodowa pierworódek, których ciąża przebiegała prawidłowo, jest niższa niż w przypadku porodów tradycyjnych. Dzieci urodzone w wodzie rzadziej także trafiają na odział intensywnej opieki dla noworodków.

Ponieważ bólu nie da się zmierzyć, do końca nie wiadomo czy rzeczywiście taki poród mniej boli. Eksperci często mają odmienne zdania, a większość informacji dotyczącą łagodzenia bólu opiera się na opowieściach kobiet. Panie które mają porównanie z porodem na szpitalnym łóżku, bardzo go sobie chwalą. Basen bez wątpienia jest przydatny szczególnie przy długich i powolnych porodach. Jedno z badań wykazało, że poród w wodzie zmniejsza konieczność zastosowania znieczulenia zewnątrzoponowego, a wiele badań potwierdza, że taki sposób rodzenia jest bezpieczny, a także kobietom rzadziej trzeba nacinać krocze.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz