Niesamowite zdjęcia zrobione podczas cesarki! Zobaczysz to, co mogli do tej pory widzieć tylko lekarze

Gdy edytowała zdjęcia z porodu bliźniaków, coś nadzwyczajnego przykuło jej uwagę!

Amanda McGhee

Amanda McGhee jest fotografem specjalizującym się w robieniu zdjęć podczas narodzin. Podczas edytowania zdjęć z porodu bliźniaków, coś nadzwyczajnego przykuło jej uwagę.

„Jako fotograf nie jestem zbyt często wpuszczana na salę operacyjną, więc używam moich umiejętności i doświadczenia, by wybrać ustawienia aparatu, które najlepiej będą sprawdzać się w tym środowisku i zazwyczaj przekazują aparat tacie.” – wyjaśniła Amanda. „Tym razem aparat dałam douli, którą zatrudniła para. Zrobiłam jej szybkie szkolenie z robienia zdjęć i podpowiedziałam jakich momentów szukać, by dobrze je uchwycić. Kiedy po raz pierwszy zobaczyłam zdjęcia, wydawały się po prostu ok. Lekarz pozwolił jej zrobić zdjęcia samego momentu, w którym rodziły się dzieci, a także więzi, która powstała między nimi a rodzicami. Po drugim obejrzeniu zdjęć zdałam sobie sprawę, że jedno z ujęć pokazuje nieprzerwany worek owodniowy bliźniaka B, z wyraźnie odciętą pępowiną bliźniaka A, który już się urodził.”.

Wtedy też coś niezwykłego przykuło uwagę Amandy. Po obrobieniu zdjęć w Photoshopie i usunięciu jasnych świateł sali operacyjnej okazało się, że przez nieprzerwany worek owodniowy bliźniaka B, widać malutkie, dziecięce stópki, które wciąż znajdują się w łonie mamy! To niesamowite zdjęcie należy do rodziny, która doświadczyła bolesnej straty ukochanego dziecka. Rok wcześniej, para ta straciła córeczkę.

„Tata dziecka służył w wojsku. Pewnego dnia mama zauważyła, że mała Koltyn nie rusza się. Przeprowadzono cesarskie cięcie, ale dziewczynka zmarła.” - wyjaśniła Amanda.

Mimo tego, że lekarze zalecali, by odczekać przynajmniej rok z ponownym zajściem w ciążę, para spodziewała się dziecka zaledwie kilka miesięcy po stracie córeczki.

„To niewiarygodne, ale okazało się, że będą mieć trojaczki! Niestety na wczesnym etapie ciąży, jedno z dzieci zmarło.” – powiedziała Amanda. „Para zadecydowała, że dzieci urodzą się przez cesarskie cięcie.”.

Z upływem lat, Amandę i rodziców bliźniąt połączyła wspaniała więź. Oprócz sfotografowania porodu bliźniąt, zrobiła również zdjęcia z okazji 2. urodzin dzieci.

Zobacz, jak się rodziły i jak bardzo urosły bliźnięta od pierwszego spotkania z Amandą!

kp

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz