NIK sprawdził polskie porodówki: Standardem jest brak standardów!

Zalecenia ministerialne, wskazania WHO i Amerykańskiej Akademii Pediatrii są nagminnie ignorowane w polskich szpitalach.

opieka okołoporodowa

Niedawno Narodowy Fundusz Zdrowia postanowił poznać opinie kobiet na temat opieki okołoporodowej. W tym celu NFZ umieścił na swoich stronach ankietę, w której pytał świeżo upieczone mamy o opiekę przed porodem, pobyt w szpitalu, a także wizyty położnej w domu po porodzie. Wyniki były szokujące! (Czytaj więcej >>) Polki nie są zadowolone ze standardów opieki okołoporodowej. Okazuje się jednak, że to nie tylko opinia rodzących.

Polskim porodówkom przyjrzała się także Najwyższa Izba Kontroli. Główny wniosek raportu, którego dotarli dziennikarze "Dziennika Gazety Prawnej", jest druzgocący - porodówki ignorują standardy. Mimo zaleceń ministerialnych, wskazań Światowej Organizacji Zdrowia i Amerykańskiej Akademii Pediatrii, w Polsce nadal rodzi się niezgodnie ze standardami opieki okołoporodowej. Raport dotyczy 24 placówek kontrolowanych w latach 2013 – 2015 (do 30 września). W tym czasie odbyło się tam 62 445 porodów.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz