Najpiękniejsze i nowoczesne szpitale położnicze w Polsce. Zamarzysz, by tam urodzić! [FOTO]

Co wyróżnia najnowocześniejsze szpitale położnicze w Polsce?

szpital położniczy

Wybór szpitala to jedna z trudniejszych decyzji, obecnie nie ma rejonizacji i pacjentki same decydują, gdzie chcą rodzić. Czasem wybierają szpital, w którym pracuje lekarz prowadzący ciążę, czasem kierują się dobrą opinią danej placówki, a czasem, gdy poród za wcześnie się zaczyna, trzeba po prostu jechać do najbliższego szpitala. Co wyróżnia najnowocześniejsze szpitale położnicze w Polsce? Czym się kierować wybierając szpital? 

Wybór szpitala

Sprawdź, czy placówka posiada odpowiednie certyfikaty, czy to szpital przyjazny matce i dziecku, czy wspiera się w nim karmienie piersią itd. Przede wszystkim musisz zastanowić się, na czym ci najbardziej zależy, czy oczekujesz porodu w wannie, czy porodu rodzinnego, czy wolałabyś aktywny poród (z możliwością korzystania z np. piłki i krzesełka), czy możesz przyjść ze swoją położną, kiedy wykonuje się cięcie cesarskie? Warto wziąć pod uwagę, ile łóżek znajduje się na sali porodowej (im mniej, tym lepiej), ile kobiet przebywa w jednej sali na oddziale poporodowym (znów im mniejsze sale, tym lepiej), ile jest łazienek, czy jest osobne miejsce do odwiedzin, czy rodzina odwiedza matkę i dziecko na sali, gdzie przebywają inne pacjentki? Warto wziąć pod uwagę to, czy dziecko może przebywać na jednej sali z mamą i w jakich sytuacjach jest to niemożliwe. Najlepszym rozwiązaniem jest po prostu wizyta w szpitalu, który cię interesuje, zobaczenie porodówki, oddziału położniczego i noworodkowego, zapytanie o wszystkie te rzeczy. Koniecznie poproś o informacje dotyczące wyprawki szpitalnej dla ciebie i dziecka!

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2017-06-27 20:31:35

Centrum narodzin Mamma w Szczecinie: koszt porodu 5000 zl też by można było o tym napisać. 2 doby w cenie każda następna 1000 zl...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz