OCZAMI POŁOŻNEJ: Dawne dzieje - nowe czasy

Ostatnio przeglądałam stare podręczniki położnictwa i zobaczyłam, jak bardzo wszystko się zmieniło. Wiele teorii stało się nieaktualne, wiele postępowań nie ma racji bytu, zmieniono sposoby leczenia.

porodówka

Po ukończeniu szkoły, pielęgniarki i położne, mają zasób określonej wiedzy. Jest ona oparta na podręcznikach i praktykach w oddziach szpitalnych. Ale tak naprawdę młody pracownik uczy się w pracy. Wszystko zależy też od tego, na jaki oddział szpitalny trafi młoda osoba.

I tak, w zależności od specyfiki oddziału, następuje gromadzenie wiedzy specjalistycznej i doświadczenia. Pielęgniarka z chirurgii będzie musiała się przyuczyć do pracy na neurologii, a z neurologii nie od razu będzie wiedziała wszystko na izbie przyjęć. W pracy zawodowej są różne zawirowania i często wymaga to dużo trudu, aby podołać wszelkim wyzwaniom. Dobrze, jeśli młoda osoba wybiera oddział na którym będzie pracować świadomie. Dzięki temu może dobrze spełnić się w pracy. Gorzej, jeśli to nie będzie "to". Uważam, że powinno się ułatwiać wybór oddziału. Ale nie jest to realne, bo wtedy oddziały "ciężkie" pozostawałyby bez obsady.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz