OCZAMI POŁOŻNEJ: (Nie)perfekcyjny poród

Uznanie przez kobietę przebytego porodu za dalekie od perfekcji doświadczenie, może mieć co najmniej kilka powodów.

a

Większość ciężarnych kobiet nosi w sobie wizję swojego porodu. Przeważnie, stanowi ona sumę wiedzy na temat porodu, przemyśleń i potrzeb danej kobiety. Czasem jest wypadkową zasłyszanych porodowych opowieści, przekazywanych przez kobiety mające już za sobą doświadczenie porodu. Dodatkowo, nakłada się na to obraz narodzin kreowany przez media. Nic więc dziwnego, że zaplanowany idealnie poród, w rzeczywistości okazuje się zupełnie nie perfekcyjny.

Uznanie przez kobietę przebytego porodu za dalekie od perfekcji doświadczenie, może wynikać z co najmniej kilku powodów. Przede wszystkim, niezadowolenie może wynikać z rozminięcia się oczekiwań i rzeczywistości. W jakich sytuacjach rodzące najczęściej doznają zawodu?

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

rozczarowana
2015-05-08 13:01:28

re: OCZAMI POŁOŻNEJ: (Nie)perfekcyjny poród

A moze tak panie polozne zamiast pisac takie bzdury przedstawia jeszcze druga strone medalu. Moze wtedy mniej takich rozczarowanych porodem kobiet bedzie chodzilo po ulicach i nie beda tego koszmaru przezywaly do konca zycia. Wystarczy troche czlowieczenstwa poszanowania ludzkiej godnosci oraz intymnosci a takie i tak juz wyczerpujace samo w sobie doswiadczenie moze wygladac zupelnie inaczej

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz