OCZAMI POŁOŻNEJ: Oznaki zbliżającego się porodu

Zbliża się termin porodu, a Ty nie wiesz, jak rozpoznać jego symptomy. Zastanawiasz się, czy nie pojawisz się na porodówce zbyt wcześnie? Boisz się, że nie zdążysz? Przeczytaj artykuł, który, miejmy nadzieję, trochę Cię uspokoi.

poród

Wiele przyszłych mam oczekujących na narodziny swojego dziecka, zastanawia się, czy będzie w stanie rozpoznać oznaki zbliżającego się porodu. I czy decydując się na poród w szpitalu, trafi w najbardziej odpowiednim czasie na porodówkę. Nie za wcześnie i nie za późno. By tego uniknąć, warto już wcześniej zapoznać się ze wczesnymi zwiastunami porodu i wiedzieć w jakich sytuacjach koniecznie należy udać się do szpitala.

Pierwsze znaki

Jakiś czas przed porodem mogą pojawiać się pierwsze nieśmiałe znaki świadczące o nadchodzących narodzinach potomka. Wczesne zwiastuny porodu pojawiają się u ciężarnych w różnym czasie i o zróżnicowanym nasileniu. U zdecydowanej większości kobiet początkowo pojawia się ból zlokalizowany w dole brzucha (jak przy miesiączce) lub promieniujący na okolicę krzyżową lub pachwiny. Równocześnie zaczynają się tez pojawiać pierwsze, jeszcze mało bolesne i nieregularne skurcze. Zwykle, na tym etapie, ich pojawianie się nie skutkuje jeszcze rozwieraniem się szyjki macicy.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz