OCZAMI POŁOŻNEJ: Po prostu trudny poród

Dlaczego podczas porodów dochodzi do użycia narzędzi i zabiegów wyższej konieczności - wyjaśnia Ewa Aksanowska.

a

Zdarza się, że zaplanowana pieczołowicie przez przyszłą mamę wizja porodu, zostaje niespodziewanie zastąpiona nieprzewidywalną, położniczą rzeczywistością. Dzieje się tak w sytuacji gdy poród kończy się zabiegowo przy użyciu kleszczy lub próżnociągu położniczego, jest zastosowany manewr Kristellera lub pojawiają się niebezpieczne komplikacje. W takich sytuacjach poród staje się dla kobiety po prostu trudnym doświadczeniem.

Porody zabiegowe

Większość kobiet, które doświadczyły porodów zabiegowych, po jakimś czasie, wspomina je jako bardzo stresujące i trudne życiowe wydarzenie. Najczęściej problematyczne są już same okoliczności, w których jest podejmowana decyzja o zakończeniu porodu za pomocą kleszczy lub próżnociągu (vacuum). Dzieje się tak w sytuacji, gdy poród znacznie się przedłuża, kobieta ma trudności w wyparciu swojego dziecka lub pojawiają się niezaprzeczalne sygnały, świadczące o zagrożeniu jego niedotlenieniem. Równocześnie za zabiegowym zakończeniem porodu przemawia najczęściej sytuacja dziecka, które jest już bardzo nisko w kanale rodnym.

Komentarze (3)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

olo
2015-08-04 00:03:19

re: OCZAMI POŁOŻNEJ: Po prostu trudny poród

Mialam porod od chlupniecia krwia. Zero skurczy. Karetka. Przerwanie reczne pecherza plodowego. Wiadomo zaczelam chodzic po scianach. Prysznic nie pomagal. Jak sie polozylam przy pelnym rozwarciu wymiitowalam. Nie moglam sie ruszyc. Caly oddzial stal nade mna..nami. zzo . Podzialalo polowicznie. Vacum. Naciecie. Reczne wydobycie lozyska. 600ml krwi. Iles osocza przezylam.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2015-08-03 11:39:29

re: OCZAMI POŁOŻNEJ: Po prostu trudny poród

Nie znam terminu o którym mowa w artykule, nic nie zostało wyjaśnione. Widać że tekst został skopiowany, podejrzewam także że jest to tylko fragment.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
matka
2015-08-02 21:30:05

re: OCZAMI POŁOŻNEJ: Po prostu trudny poród

w tym artykule nie zostało wyjaśnione pytanie tytułowe wiec artykuł uważam za bezsensowny

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz