OCZAMI POŁOŻNEJ: Rodzić po ludzku

Zmiany w opiece okołoporodowej w Polsce na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat pokazują, jak wiele pozytywnych działań wykonano w tym czasie dla dobra rodzących kobiet.

a

Od wielu już lat toczone są działania mające na celu zmianę porodowej rzeczywistości. Jest to batalia o godny poród, przestrzeganie praw pacjentek i poprawę warunków polskich porodówek zarówno dla rodzących, jak i personelu medycznego.

Nieustająca walka jest wynikiem niemilknących głosów pacjentek doświadczających różnego rodzaju porodowych trudności. W związku z tym podejmowanych jest wiele istotnych aktywności, które działają na rzecz poprawy warunków opieki okołoporodowej.

Obecnie rzadko się już wspomina o, nie tak przecież dawnej, mentalności polskich porodówek sprzed nawet około trzydziestu czy czterdziestu lat. Wtedy, szpitalna rzeczywistość była diametralnie inna niż dzisiejsza, a mamy rodzących obecnie kobiet mogły tylko marzyć o obowiązujących współcześnie zasadach i standardach.

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2015-05-21 09:11:48

re: OCZAMI POŁOŻNEJ: Rodzić po ludzku

20-30 lat temu? ja rodziłam niespełna 5 lat temu w jednym ze szpitali rejonowych- przeleżałam całą noc, męczyłam się strasznie, nie było mowy o jakiejkolwiek aktywności, pomijam że nie było ze mną nikogo bo " daj się chłopu wyspać, przyjdzie rano". jako pierworódka przyjęłam to wszystko na klate, jak ciele na rzeź. Teraz tak nie będzie....:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz