Kobieta w Dagestanie urodziła olbrzymie dziecko bez pomocy lekarskiej

42-latka urodziła swojego piątego potomka. Nie otrzymała pomocy medycznej, ponieważ rodziła córeczkę w miejscowości Dagestanskiye Ogni, na rubieżach południowo-zachodniej Rosji.

big baby

Dziecko, które przyszło na świat, waży 6,5 kg. Matka urodziła je sama, w domu, bez jakichkolwiek środków uśmierzających ból. Rodzina odmówiła podania nazwiska kobiety i dalszych szczegółów na temat nowo narodzonej dziewczynki. Poinformowała tylko, że było to piąte z kolei dziecko.

Lekarze, którzy zajęli się noworodkiem po jego urodzeniu, stwierdzili, że ma ono problem ze słuchem, a inne wady mogą ujawnić się dopiero w przyszłości. Standardowa waga po urodzeniu waha się między 3250 a 3400 g. Większa masa ciała może świadczyć o nie najlepszym stanie zdrowia matki.

- Zwykle takie dzieci rodzą się w przypadkach, gdy ich matka choruje na cukrzycę. To może być pierwszy etap choroby - informuje lekarz Sofia Goncharova.

Lokalna służba zdrowia poinformowała, że zarówno matka, jak i córka czują się dobrze. 

Mama z Dagestanu nie pobiła rekordu Guinnessa. Należy on do Włoszki, która urodziła w miejscowości Aversa, we wrześniu 1955 r. dziecko ważące 10,2 kg.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz