One świadomie wybrały w pełni naturalny poród [ZDJĘCIA]

Mimo że stać je na prywatne kliniki, najlepszych lekarzy i ekstrawagancje, wybrały w pełni naturalny poród, najczęściej w domowym zaciszu.

poród naturalny

Cesarskie cięcie wykonywane jest na dwa sposoby. Pierwszy - operacja planowa - gdy wykonuję się ją ze wskazań medycznych (np. zbyt wąska miednica, stan po operacji ortopedycznej, położenie poprzeczne dziecka w macicy etc.). Operacja poprzedzona jest konsultacją lekarską, kwalifikacją do operacji oraz odpowiednim przygotowaniem. Pacjentka zgłasza się na czczo w wyznaczonym dniu, zazwyczaj w okolicy terminu porodu, zazwyczaj nie czekając na pierwsze skurcze porodowe. Drugi - operacja nagła - gdy wykonywana jest w celu ratowania zdrowia i życia dziecka lub pacjentki. Dzieje się to wówczas, gdy np. okazuje się, że dziecko wstawia się nieprawidłowo w kanał rodny (częste przy znieczuleniach farmakologicznych, które zwiotcza także mięśnie dna miednicy), gdy poród nie postępuje, ale zatrzymuje się na pewnym etapie (np. maluszek owinięty jest pępowiną i nie jest w stanie przesunąć się w kanale rodnym) oraz gdy dziecko wysyła oznaki złego samopoczucia (np. spadki tętna). Takie rodzaje cesarskiego cięcia bezsprzecznie ratują życie i zdrowie, nie mogą w żadnej mierze być traktowane jak zagrożenie dla zdrowia dziecka i jest to prawdziwe błogosławieństwo dla wielu kobiet i ich dzieci, jakie daje współczesna medycyna.

Jednak niepokój budzi fakt, gdy w pełni zdrowa kobieta, której dziecko prawidłowo się rozwija, decyduje się na cięcie cesarskie "bo tak będzie szybciej i bez bólu". Taki typ porodu bardzo stał się powszechny dzięki sławnym mamom z Hollywood, które otwarcie zaczęły "reklamować" cesarkę na żądanie i sprawiły, że cesarskie ciecie jest traktowana przez wiele osób jako łatwiejszy poród.

Warto zaznaczyć, że nie wszystkie gwiazdy preferują takie rozwiązanie. Jest wiele sławnych mam, które urodziły w sposób naturalny i świadomy, a także bardzo sobie chwalą taki rodzaj porodu.

Dowiedz się, jak wyglądały porody tych sławnych mam >>>

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz