A co, gdyby podczas porodu nie namawiać kobiety, by parła? Tak jest podobno o wiele lepiej!

Nowy program w Wielkiej Brytanii przynosi niewiarygodne efekty.

poród

Nawet jeśli nie rodziłaś lub nie rodziłaś naturalnie, wiesz z wielu filmów i opowieści, że kobiecie w pewnym momencie porodu każe się przeć. Biedna kobieta rodzi, a położna wciąż krzyczy "Przyj". Rzecz jasna w takiej sytuacji rodząca prze nie wtedy, gdy potrzebuje, ale kiedy "narzuca" położna. Tzw. parcie kierowane jest metodą stosowaną od dawna i teoretycznie tak ma być szybciej, łatwiej i bezpieczniej. Jednak coraz więcej badań naukowych mówi, że znacznie lepsze jest parcie fizjologiczne, czyli spontaniczne, zgodne z potrzebami rodzącej, a nie personelu medycznego.

Potrzeba parcia pojawia się naturalnie, gdy maluch znajduje się odpowiednio nisko w kanale rodny. Poród to proces odgrywający się na wielu płaszczyznach i wcale nie musi być to równoczesne z pełnym rozwarciem szyjki macicy. Należy pamiętać, że zanim dziecko przyjdzie na świat, musi mieć odpowiednio dużo czasu, aby spokojnie pokonać całą długość kanału rodnego. Parcie spontaniczne sprzyja naturalnemu procesowi porodu: zstępowaniu główki, zwrotom, rozwieraniu i zgładzaniu szyjki macicy.

W szpitalu Medway Maritime w Kent w ubiegłym roku wystartował projekt, w ramach którego pracownicy przestali mówić kobietom, by parły. W ciągu 12 miesięcy od wprowadzenia projektu częstotliwość poważnych pęknięć krocza podczas porodu spadła z 7% do zaledwie 1%. Ten niesamowity wynik osiągnięto w głównej mierze dzięki temu, że kobietom zaprzestano mówić, co mają robić. Rodzące zachęca się do przyjmowania aktywnych pozycji do rodzenia, ale to rodząca decyduje, jak jest jej wygodnie. Do tego położna, zamiast kazać przeć, pomaga w ćwiczeniach oddechowych. Położna również nie pomaga dziecku, a jedynie podtrzymuje, by zmniejszyć nacisk na krocze.

Efekty są tak obiecujące, a metoda która, jest bezpieczniejsza dla kobiet, ma zostać wdrożona w całym kraju.

Światowe organizacje zajmujące się zdrowiem, także nasz Standard Opieki Okołoporodowej gwarantują możliwość parcia spontanicznego.

Jak przygotować krocze do porodu? Więcej >>>

 

Remodelująca Maska Antycellulitowa Body Wrapping od Eveline >>sprawdź<<

db

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz