Pierwsze dzieci w Polsce urodzone w 2018 roku

W Nowym Sączu w pierwszej minucie 2018 r. na świat przyszło aż dwoje dzieci. Urodziły się w dwóch szpitalach.

noworodek 2018

 W Szpitalu Specjalistycznym im. Jędrzeja Śniadeckiego w wyniku cesarskiego cięcia mamą została Marta Waligóra z Ptaszkowej. Tato ma na imię Krzysztof. Ich syn Karol waży 3140 g i ma 55 cm długości.

W Szpitalu Położniczym Medikor dziecko powiła siłami natury Sara Weron-Pater z Gorlic. Tato ma na imię Marcin. Ich córeczka waży 3750 g i ma 57 cm długości.

Dokładnie minutę po północy przyszła też na świat Kornelia – pierwsza łodzianka urodzona w 2018 r. Poród odbył się w szpitalu im. Rydgiera w Łodzi. Mamą jest łodzianka, pani Justyna. 

W Szpitalu Powiatowym w Żywcu 5 minut po północy urodził się Antoni. Ważył 3200 g i mierzył 56 cm.

Pięć minut po północy urodziła się także dziewczynka w bielskim Beskidzkim Centrum Onkologii - Szpitalu Miejskim im. Jana Pawła II . Ważyła 3350 gramów, mierzyła 57 cm. Jej rodzicami są mieszkańcy Bielska-Białej.

Jedno z pierwszych dzieci w Polsce urodziło się równieżw Kielcach. Chłopczyk przyszedł na świat sześć minut po północy. Jest zdrowy i silny, ważył ponad trzy kilogramy.

tw

 

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

ewelka
2018-04-17 04:58:10

dziewczyny brawo

BRAWO !!! Dziewczynki zawsze lepsze i zawsze górą i to one zawsze pierwsze witają Nowy Rok, a chłopaki jak zawsze są za nami hehehehehe.... BRAWO Dziewczyny tak trzymajcie !!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz