Czy poród da się zaplanować?

Choć poród wydaje się czymś zupełnie nieprzewidywalnym, warto się zastanowić, jak ma wyglądać ten wyjątkowy dzień i sporządzić plan porodu.

plan porodu

Tak jak planujesz remont, ślub czy wakacje, możesz zaplanować poród. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie standardów postępowania medycznego przy udzielaniu świadczeń zdrowotnych z zakresu opieki okołoporodowej sprawowanej nad kobietą w okresie fizjologicznej ciąży, fizjologicznego porodu, połogu oraz opieki nad noworodkiem (Dz.U.12.1100) masz pełne prawo do opracowania takiego planu wspólnie z lekarzem prowadzącym ciążę.

Gdy już poród się rozpocznie, z takim planem powinien się zapoznać personel medyczny. Jeśli cokolwiek będzie musiało przebiegać inaczej, niż zaplanowałaś, powinnaś zostać o tym szczegółowo poinformowana. Jeszcze przed porodem sprawdź, czy wybrany szpital spełni twoje oczekiwania, jeśli procedury w wybranym szpitalu odbiegają od tego, jak chcesz, by wyglądał twój poród, możesz napisać skargę do dyrekcji szpitala, a nawet zgłosić do Departamentu Matki i Dziecka w MZ, lub Rzecznika Praw Pacjenta.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz