Podpaski poporodowe najchętniej polecane przez mamy w sieci. Gdzie je kupić, ile kosztują?

Podkłady poporodowe są ważnym elementem wyprawki dla świeżo upieczonej mamy. Jakie produkty są najchętniej polecane?

kobieta w połogu

Podpaski poporodowe, zwane inaczej podkładami poporodowymi, to produkty, z których korzystają kobiety po różnego rodzaju zabiegach ginekologicznych. Wybierają je także mamy po porodzie - po to, by zabezpieczyć bieliznę przed krwistymi odchodami poporodowymi. Zazwyczaj krwawienie to jest większe niż miesiączkowe lub przypomina bardzo obfitą miesiączkę, dlatego wymaga specjalnej ochrony - zwykła podpaska może nie wystarczać. 

Podkłady szpitalne

W pierwszej dobie (czasem przez cały pobyt w szpitalu po porodzie), kobieta dostaje tzw. podkłady szpitalne, to zwyczajna lignina, złożona w kilka warstw, którą wkłada się do specjalnych majtek poporodowych (siateczkowych lub flizelinowych) lub nosi się samą, jak wspomina to jedna z mam na forum internetowym:

„Też rodziłam w szpitalu, gdzie nie można było nosić podpasek, ani tych jednorazowych majtek z podkładami. Nie jest to wygodne. Chodzisz jak Chinka czy Japonka małymi kroczkami z zaciśniętymi udami. Można się przyzwyczaić, a głupio Ci nie jest, bo wszystkie dziewczyny tak chodzą. Poza tym moje nacięcie było na tyle duże, że przyłożenie czegokolwiek sprawiało mi ból. Nawet w domu miałam problem z noszeniem podpasek, bo bolało.”  (pisownia oryginalna - przyp. redakcji). 

Są kobiety, które bardzo lubią te podkłady i uważają je za najlepsze. Zdaniem innych, podkłady szpitalne są za duże i niewygodne, a ich chłonność pozostawia wiele do życzenia. Jeśli nigdy wcześniej nie miałaś okazji używać szpitalnej ligniny jako podpasek, zabierze ze sobą pokłady poporodowe. Na pewno się przydadzą, połóg trwa 6 tygodni, w tym czasie niemal wszystkie kobiety krwawią, jedne więcej, drugie mniej.

Dlaczego podkład, a nie zwykła podpaska?

Podpaski, których używasz w czasie okresu, są mniejsze (nawet te maxi) i mniej chłonne niż podkłady. Poza tym zawierają klej i siateczkę, przez co są mniej oddychające. Po porodzie naturalnym lub po cięciu cesarskim odchody (bo tak w szpitalu określana jest wydzielina z dróg rodnych) są obfite, a miejsca intymne, zwłaszcza po nacięciu krocza, potrzebują dużo powietrza, dlatego lepiej używać podkładów, które są duże (największe mają do 40 cm długości), bez zbędnych srodków chemicznych i chłonne, wtedy nie będziesz potrzebowała tak często ich zmieniać.

Gdzie kupić podkłady poporodowe?

Podkłady poporodowe można kupić najczęściej w aptekach i drogeriach. Jeśli kupujesz w aptece, pytaj raczej o podkłady ginekologiczne:

„Są tańsze od pieluch belli, a wyprodukowane są w tej samej firmie, więc niczym się fizycznie nie różńią. Ja osobiście polecam chodzenie jednak bez majtek z takim właśnie podkładem. Rana się wtedy doskonale wietrzy. Mnie rana zaczęła boleć dopiero w domu, jak skończyły mi się podkłady i chodziłam w majtkach i podpaskach. Wcześniej było ok. A więc dla włąsnego zdrowia, jeśli chcecie szybciej się wygoić, wietrzcie się jak najczęściej i najdłużej”  (pisownia oryginalna - przyp. redakcji) – radzi jedna z mam na forum internetowym. Jeśli zależy Ci na specjalnej firmie, zakupu możesz dokonać na stronie internetowej producenta lub na Allegro. Zanim zadecydujesz, jakie podkłady wybrać, zapoznaj się z opiniami kobiet, które przetestowały na sobie dany produkt >>>

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz