Poporodowe problemy łóżkowe

Współżycie po urodzeniu dziecka może okazać się niekoniecznie tak przyjemne jak kiedyś.

seks po porodzie

Macierzyństwo to piękny, ale i bardzo wymagający dla kobiety czas. Na początku młoda mama zmęczona jest połogiem, opieką nad dzieckiem i zupełnie nową rolą w życiu. Ale z czasem powraca do formy i pomiędzy nią a partnerem zaczynają pojawiać się pierwsze łóżkowe „próby”. Jednak współżycie po urodzeniu dziecka może okazać się niekoniecznie tak przyjemne jak kiedyś. Co wtedy?

Mimo że po porodzie ciało kobiety szybko wraca do sprawności, to jej organizm funkcjonuje na trochę innych zasadach. Zmiany zauważalne są w różnych sferach, w tym seksualnej. Współżycie, mimo, że dotychczas w pełni satysfakcjonujące u wielu zmienia się nie do poznania, od często zupełnego braku ochoty na seks, po zbliżenia kończące się fiaskiem, bo są nieprzyjemne, piekące i wywołują ból. Warto jednak zachować spokój, bo jak się okazuje wiele młodych mam przechodzi podobne problemy i są skuteczne sposoby na ich rozwiązanie.

Komentarze (2)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

zosia
2016-06-05 15:27:51

re: Poporodowe problemy łóżkowe

U mnie było trochę lepiej, tydzień po porodzie zakładałam globulki, które nawilżają, zakwaszają i przyśpieszają gojenie śluzówki. Hydrovag bardzo mi pomógł, właściwie profilaktycznie stosowałam go przez cały okres karmienia piersią. Miesiąc po porodzie kochaliśmy się z mężem i wszystko było dobrze, nie był to jakiś ekstremalny seks, raczej delikatny i poznawczy :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Gośka
2016-05-24 22:36:27

re: Poporodowe problemy łóżkowe

Do 3 miesiąca w ogóle nie miałam ochoty na seks, byłam wykończona psychicznie i fizycznie. Dopiero kiedy maluszek się uspokoił zobaczyłam że w koło świat nadal istnieje a w nim mój mąż. Pojawił się problem suchości - szybko znalazłam rozwiązanie - provag żel - zakupiony i polecony w aptece, działa przeciwbakteryjnie, przeciwgrzybiczo, nawilżająco i do tego można otrzymać zwrot kasy za jego zakup: http://testujemy.provag.info/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz