PORÓD BEZ BÓLU stanie się faktem?

Kiedy już doczekałyśmy się tego, że znieczulenie zewnątrzoponowe jest refundowane przez NFZ, pojawia się pewna przeszkoda - zbyt mało anestezjologów w szpitalach, którzy mogliby znieczulenie podać. Ministerstwo Zdrowia postanowiło ten problem rozwiązać.

ciąża

Kiedy już doczekałyśmy się tego, że znieczulenie zewnątrzoponowe jest refundowane przez NFZ i szpital nie prawa wziąć od nas za nie pieniędzy, na drodze do (w miarę) bezbolesnego porodu stają problemy innej natury. Nie ma kto nas znieczulać. Dotychczas jedyną osobą w szpitalu, która może podać rodzącej środek znieczulający jest lekarz anestezjolog. A tych specjalistów, jak wiemy, w publicznej służbie zdrowia jak na lekarstwo. Zwykle jest tak, że jeden, rozchwytywany i zaganiany, krąży niekiedy pomiędzy dwoma, czy nawet trzema oddziałami szpitalnymi. W efekcie tego rodząca, kiedy zgłasza potrzebę otrzymania znieczulenia, skazana jest na niecierpliwe oczekiwanie na lekarza, a gdy ten już się pojawia, okazuje się, że jest już za późno na podanie znieczulenia.

Komentarze (3)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2015-10-13 14:57:49

re: PORÓD BEZ BÓLU stanie się faktem?

Ten artykuł jest tak żałosny, że aż trudno się go czyta. Jasne! Olejcie to że anestezjolog ma o wiele więcej poważnych rzeczy na głowie nie takich jak wasz poród. Najlepiej to rzeby wyszedł z sali operacyjnej, zignorował pacjentów na OIOMIE i wyskoczył z karetki tylko po to aby was znieczulić. Kobiety przez tysiące lat rodziły naturalnie bez znieczuleń i jakoś żyły. Owszem wiem że boli itd. ale kierowanie pretensji do lekarza nic wam nie pomoże. Jeśli tak bardzo chcec ... ie anestezjologów to może same nimi zostańcie, wtedy zobaczycie jak ciężki jest to zawód Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Patrycja
2015-10-13 00:06:57

re: PORÓD BEZ BÓLU stanie się faktem?

Gdy ja potrzebowałam znieczulenie wręcz o nie błagam nie było lekarza który mi go mógł podać bo był na innym oddziele a gdy już przyszedł byłam po porodzie wiec się nie doczekałam

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anka
2015-10-12 14:10:12

re: PORÓD BEZ BÓLU stanie się faktem?

Dokładnie tak jest... Kiedy potrzebowałam znieczulenia to na oddziale był tylko jeden anestezjolog, który w tym czasie był na cesarskim cięciu i musiałam czekać aż wezwą innego lekarza z intensywnej terapii , co sprawiło, że leżałam w bólach dodatkową godzinę :( ale się doczekałam :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz