PORÓD: Co Cię może spotkać przed, w trakcie i tuż po?

Wypadnięcie pępowiny czy nadmierne krwawienie z dróg rodnych to nie jedyne z groźnych sytuacji, jakie mogą się wydarzyć. Warto o nich wiedzieć, aby nie panikować w razie, gdy wystąpią.

ciąża

Wymarzony poród jest szybki, łatwy i prawie bezbolesny. Niestety, w praktyce zwykle nie bywa tak różowo. Zarówno w trakcie narodzin dziecka, jak i tuż po rozwiązaniu mogą pojawić się pewne komplikacje. I chociaż większość przyszłych mam woli nawet o nich nie myśleć, tak naprawdę warto wiedzieć, co może spotkać nas na porodówce.

Poród jest bowiem zjawiskiem bardzo nieprzewidywalnym. Jego dynamiczna fizjologia sprawia, że w szpitalu może wydarzyć się mnóstwo niespodziewanych sytuacji. Oto tylko niektóre z nich...

Trudna końcówka ciąży

W ostatnich tygodniach przed rozwiązaniem przyszłe mamy obawiają się przede wszystkim zatrucia ciążowego. Typowe objawy gestozy to podwyższone ciśnienie krwi (ponad 140/90) oraz białko w moczu. Bardzo często pojawiają się również obrzęki, silne bóle głowy, brzucha, zaburzenia widzenia, układu krzepnięcia krwi i czynności nerek.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz