Urodziła naturalnie po trzech cesarkach!

Poród naturalny po cesarskim cięciu wzbudza kontrowersje, ale mamusie po udanym VBAC mówią, że naprawdę warto!

blizna po cc

 

Zdarza się, że mamy, które urodziły przez cesarskie cięcie chcą kolejne dziecko urodzić już naturalnie. Czegoś im w życiu brakuje, a czasem mają wrażenie, że ich dzicko owszem się urodziło, ale one nie miały w tym żadnego udziału. W tej sytuacji decydują się walczyć o pród siłami natury, bo przecież w wielu wypadkach jest on możliwy.

Wspomniałam tu o jednym cesarskim cięciu. A co powiecie na mamę, która urodziła naturalnie swoje czwarte dziecko, podczas gdy trójka starszych przeyszła na świat przez cesarskie cięcie? Trzy cesarki! To dopiero trzeba mieć odwagę!

 

Pani Dorota

Bohaterką, która podjęła wyzwanie jest pani Dorota. Kobieta miała wcześniej przeprowadzone trzy cesarki. Polscy ginekolodzy uważają, że przy cesarskim cięciu obowiązuje zasada "do trzech razy sztuka", a więc czwarta cesarka jest już zbyt dużym ryzykiem. Dlatego trudno powiedzieć, jaki rodzaj porodu był dla pani Doroty bardziej niebezpieczny. Ona zdecydowała się na poród siłami natury.

Był on możliwy przede wszystkim dzięki pomocy i wsparciu położnych i lekarzy ze Szpitala Specjalistycznego św. Zofii w Warszawie. Wspólne wysiłki pani Doroty i personelu medycznego sprawiły, że na świat przyszedł ważący 4350g chłopczyk. Jego mama wzbudziła pwszechny podziw na oddziale i nie tylko, ponieważ to niezwykłe wydarzenie zostało opisane na facebookowym profilu szpitala.

"Z radością informujemy, że wczoraj urodził się u nas śliczny Chłopiec, który ważył 4350 gramów.

Mama czuje się dobrze chociaż - jest bardzo, bardzo, zmęczona. Zapytacie dlaczego?

Bo Pani Dorota urodziła Synka naturalnie – po wcześniejszych 3 porodach zakończonych cesarskim cięciem.

Ogromna determinacja i siła Pani Doroty onieśmielają nas! 
Jest Pani naszą bohaterką!

Nasz Szef powiedział, że ten wysiłek jest porównywalny do zwycięstwa w triathlonie na dystansie Ironman,  trudno się nie zgodzić!

Jesteśmy także bardzo dumni z zespołu Położnych i Lekarzy, którzy przyjęli na świat Synka Pani Doroty i Pana Pawła 

na zdjęciu dumny Tata z Synkiem " możemy przeczytać na Facebookowym profilu spitala.

 

 

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Mokal
2017-07-29 22:53:15

Gratulacje :) ciesze sie ze sie udalo... Sama jestem po 3 cc - nie mialam wyboru - chcialam rodzic naturalnie... Ale pozostaje 1 pytanie - a co jesli cos poszloby "nie tak"... Zostawilabm na swiecie 3 malych dzieci, ktore musialy by wyrastac bez matki... Ciezki wybor... Ale chyba tylko jeden....

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz