Poród w dziczy (ZDJĘCIA)

Są mamy, dla których najbezpieczniejszym środowiskiem przyjścia na świat maleństwa wcale nie jest sterylna porodówka.

a

Pod koniec ubiegłego w amerykańskiej telewizji Lifetime wystartowało nowe reality show dotyczące porodów pod tytułem "Born in the Wild" czyli "Poród w dziczy". Jednak różni się ono znacznie, jeśli nie powiedzieć, drastycznie, od wszelkich, dotąd znanych reality show o tej tematyce. Autorzy programu postanowili pokazać poród na łonie natury, bez jakiejkolwiek asysty medycznej, w bardzo surowych warunkach - w lesie, na łące, w namiocie.

Program spotkał się ogromną falą krytyki środowisk medycznych, które oskarżają realizatorów przedsięwzięcia o propagowanie bardzo niebezpiecznego trendu.

Autorzy programu bronią się, wytaczając wciąż te same argumenty: że do programu dopuszczone są tylko doświadczone matki, które nie rodzą po raz pierwszy oraz że rodzące są cały czas pod kontrolą ekipy, która obserwuje je z ukrycia, a w razie problemów, może zainterweniować. Autorom i chętnym do udziału w programie parom (oprócz oczywistych dla obu stron korzyści finansowych) przyświeca chęć pokazania zbieżności i głębokiego związku pomiedzy naturalnością i pięknem porodu a pięknem i nieskazitelnością natury.

Skąd w ogóle pomysł na takie reality show? Okazuje się, że autorzy zainspirowali się filmikiem, który jakiś czas temu doczekał się rekordowych dziesiątek milionów odsłon na YouTube. Zamieściła go matka, która postanowiła urodzić swoje kolejne dziecko nad brzegiem leśnego strumyka, w strugach deszczu, w dyskretnej obecności jedynie swojego męża i starszych dzieci. Bez żadnego wsparcia medycznego.

Jak dla nas, pomysł co najmniej szalony.

Obejrzyjcie zdjęcia tego porodu na następnych stronach.

Komentarze (8)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2015-05-20 18:17:14

re: Poród w dziczy (ZDJĘCIA)

Nie widziała dupa słońca. Niby szpital taki zajebisty to jak to jest że zdrowa kobieta idzie rodzić zdrowe dziecko i oboje wychodzą ze szpitala nogami do przodu? Ja sama mało co nie umarłam, o moim dziecku nie wspominając, przez opieszałość personelu. Dziękuję bardzo.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
mama
2015-05-20 14:18:29

re: Poród w dziczy (ZDJĘCIA)

nie wyobrażam sobie żeby przez moje zachcianki dzieciątko zostało narażone na niebezpieczeństwo

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
mama Martyny
2015-05-20 10:57:13

re: Poród w dziczy (ZDJĘCIA)

ciekawe czy tak wygodne byłyby dla niej kamienie, gdyby nie robiła tego za pieniądze? ja rodziłam dziecko wiem co to znaczy, w każdej chwili może zmienić sie sytuacja i z książkowego porodu robi się koszmar zagrażający życiu 2 istot. ponadto rodzą , kolejne dzieci, więc tym bardziej powinny mieć na uwadze dzieci już urodzone, w razie np krwotoku, zatrzymania akcji porodowej , taka mamusia zostaje sama , zanim dojedzie pomoc medyczna, nie wyobrażam sobie narazić na niebezpiecze ... ństwo tyle osób...jak dla mnie szok!!! Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
anonim
2015-05-20 06:49:17

re: Poród w dziczy (ZDJĘCIA)

Kiedyś nie było szpitali i sterylnych porodówek i dzieci żyły. Jesli ciąża jest zdrowa i kobieta nie rodzi po raz pierwszy - to czemu nie. Szkoda tylko ze robi to za pieniądze przez co traci to intymność.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2015-05-20 13:12:24

A znasz statystyki umieralności, zarówno kobiet jak i dzieci? Jeśli nie, to doczytaj i przestań p***

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2015-05-20 17:21:04

Przy drugim porodzie groziła śmierć mi i dziecku...gdyby nie szybka cc wydarzyłaby się tragedia

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Podpis...
2015-05-19 23:45:49

re: Poród w dziczy (ZDJĘCIA)

Napisz komentarz...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
ami
2015-05-19 23:26:43

re: Poród w dziczy (ZDJĘCIA)

czego ci popie***** amerykanie jeszcze nie wymyślą...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz