Poród w skali MIKRO

Świat się zmienia. Sposób, w jaki rodzi się człowiek - również.

ciąża

Kiedy kobieta jest w ciąży, chce jak najlepiej przygotować się do porodu i roli matki. Ale wiele kobiet jest również bardzo zainteresowana tym, co właściwie dzieje się w ich ciele, jak rozwija się dziecko. A co byś powiedziała, gdyby okazało się, że to, w jaki sposób odbędzie się poród, sposób w jakim Twoje dziecko przyjdzie na świat, ma wpływ na jego późniejsze zdrowie i odporność? Brzmi nieco przerażająco? Może i tak, ale okazuje się, że jest to prawda.

Przy współudziale wybitnych naukowców powstał projekt i dokumentalny film "Mikrobirth – poród w skali mikro", który stał się absolutnym hitem. Pokazany został w ponad 50 krajach. Jest to opowieść o zmianach współczesnego świata; wszystko się zmienia, zmienia się również sposób, w jaki człowiek przychodzi na świat. Obecnie porody wyglądają kompletnie inaczej niż na przykład 30 lat temu. Jak się okazuje, poród może mieć wpływ na całe życie Twojego dziecka. A w filmie "Microbirth..." widać to z dokładnością, jaką daje perspektywa mikroskopu.

Komentarze (3)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

pracownik służby zdrowia
2015-06-23 12:49:35

re: Poród w skali MIKRO

Prawda jest taka, że porody naturalne są dużo tańsze dla NFZ niż cc, dla lekarza dyżurującego na porodówce wiążą się z mniejszym wkładem pracy i odpowiedzialności... Dlatego straszy się kobiety różnymi artykułami o niebezpieczeństwach związanych z cc, piętnuje się je... Chore! Dlaczego kobiety lekarze, pielęgniarki, żony lekarzy rodzą głównie przez cc? Przecież są świadome jakie są plusy i minusy obu metod? Dlaczego tak mało pisze się o ryzyku niedotlenienia u dz ... ieci, urazach rączek i nóżek przy rodzeniu sposobem naturalnym, o pęknięciach i krwotokach u matki? Każdy poród niesie z sobą pewne plusy i minusy. Kobieta powinna być rzetelnie o nich poinformowana i podjąć świadomą decyzję, oczywiście chyba że istnieją wskazania medyczne do konkretnej sytuacji. Sama urodziłam 3 lata temu dziecko przez cc. Jest zdrowe, może ze 2 razy miała katar. Od razu po przyjściu na świat mogłam ją świadomie powitać, przytulić, była ze mną. Niecałą dobę po porodzie SAMA zajmowałam się swoim dzieckiem i obie czułyśmy się dobrze. Nie miałam problemów z karmieniem piersią i mam z córką wspaniałą więź. Gdybym rodziła ponownie też chciałabym poprzez cc. W mojej rodzinie było wiele porodów siłami natury - niestety część z nich miała jakieś negatywne skutki. I dodam jeszcze że to nie prawda, że kobieta dochodzi szybciej do siebie po porodzie naturalnym niż cc. To sprawa indywidualna każdego organizmu. Nie jestem przeciwnikiem artykułów o porodach, ale uważam, że powinny być rzetelne ukazujące plusy i minusy zarówno CC jak i SN. RZETELNIE i OBIEKTYWNIE a nie w celu zmniejszenia liczby droższych porodów czyli cc. Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
czarna
2015-06-23 10:51:49

re: Poród w skali MIKRO

Takie artykoly wywoluja poczucie winy u kobiety co moze prowaezic do dpresji u mam ktore nie mialy np wyboru... poprostu trzeba bylo zrobic cc. Takie ulotki powinna dostac kazda kobieta w ciazy ktora decyduje sie na cc z wlasnego wyboru zeby mogla rozwazyc + I - a nie czytac juz po fakcie. Ur 3 dzieci najstrszy sny sn waga 4200 62cm, ale z oksytocyna bo wody odeszly a rozwarcia nie bylo. Co to znaczy ze jestem ta gorsza matka??? 2 corka waga 4355 54cm bez znieczulen sn za to po ur dziecka pekn ... iecie sciany macicy bo nikt mnie nie sluchal ze dziecko duze I ze moga byc problemy jak poprzednio. O malo sie nie przekrecilam. O 3 porodzie zadecydowalam sama wybralam cc po poprzedniej traumie. Wiedzialam o +- ale moj strach wygral z rozsadkiem I zadam jeszcze raz to same pytanie czy to znaczy ze jestem wyrodna matka bo nie chcialam rodzic sn???? Ze nie kocham dziecka bo mialam cc???? Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anna
2015-06-23 10:31:51

re: Poród w skali MIKRO

W przypadku moich dzieci wnioski do jakich doszli naukowcy zupełnie mijają się z rzeczywistością. Jedno dziecko urodzone przez cc -zdrowe, silne, największą jego chorobą był katar. Drugie dziecko urodzane w sposób naturalny poważniej choruje średnio co 2 tygodnie, a katar i kaszel w zasadzie go nieodstępują.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz