PORONIŁAŚ? Nie powinnaś leżeć na sali z ciężarnymi – NOWE PRAWO

Od przyszłego roku wejdą w życie nowe standardy opieki okołoporodowej nad kobietą ciężarną i nad kobietą, która poroniła. Przeczytaj o tym, co się zmieni.

ciąża

Nowy dokument

 

W 2012 roku zaczęło obowiązywać rozporządzenie ministra zdrowia, które opisywało standardy opieki nad kobietą w ciąży, połogu oraz standardy opieki nad noworodkiem. W tym dokumencie zapomniano o kobietach, które poroniły. Dlatego we wrześniu 2015 roku pojawiły się nowe zmiany „Standardy postępowania medycznego przy udzielaniu świadczeń zdrowotnych w dziedzinie położnictwa i ginekologii, z zakresu okołoporodowej opieki położniczo-ginekologicznej sprawowanej nad pacjentką w okresie ciąży, porodu, połogu, w przypadkach występowania określonych powikłań oraz opieki nad pacjentką w sytuacji niepowodzeń położniczych.”, które określają sytuację kobiet po poronieniu. Nowe standardy będą obowiązywały od przyszłego roku. Jakie są najważniejsze zmiany?

Komentarze (4)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Pani Ania
2015-11-21 16:58:18

re: PORONIŁAŚ? Nie powinnaś leżeć na sali z ciężarnymi – NOWE PRAWO

W szpitalu w Puławach (woj lubelskie) te prawo nie obowiązuje, kiedy byłam w 16 tygodniu ciąży trafiłam na oddział patologii z zatruciem pokarmowym. Leżałam 2 tyg. Bardzo mądrzy lekarze położyli mnie na sali z kobietami, które poroniły... . sala była 6-osobowa. Czułam się nie swoją, bo widziałam jak kobiety cierpią. Widziałam, jak jedna kobieta płakała, kiedy przychodziła do mnie położna i mierzyła tętno dziecka... Przy okazji ja, nasłuchałam się różnych historii ... typu jak wygląda łyżeczkowanie etc... . Bardzo to przeżyłam, dopiero ostatniego dnia pobytu, przenieśli mnie na inną sale ( choć prosiłam o to wcześniej) !!! tego się nie da opisać, co się dzieje w Polskich szpitalach!! Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2015-11-21 11:32:24

re: PORONIŁAŚ? Nie powinnaś leżeć na sali z ciężarnymi – NOWE PRAWO

Zatrzymałam myśli czytając tę informację. .wspomnienie jest bolesne. .rodziłam martwe dziecko ..czas ten pozostanie w moim sercu na zawsze ..bòl był jeszcze bardziej dotkliwy gdyż leżałam na sali z kobietami które oczekiwały swoich pociech a w szpitalu znalazły się z problemem nie zagrażających życiu dziecka. .nie potrafiłam rozmawiać z nimi. .jeszcze bardziej cierpiała. ..cieszę się I myślę ufff to jedynie słuszne zmiany. .

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
poronilzm 2 razy
2015-11-21 00:15:58

re: PORONIŁAŚ? Nie powinnaś leżeć na sali z ciężarnymi – NOWE PRAWO

Poronilam dwa razy, tabletki na rozwarcie, zabieg w szpitalu. Za kazdym razem lezalam z kobieta w ciazy. Nikt nie wie jak sie czuje kobieta, ktora stracila dziecko. Czuje sie gorsza, czuje sie nie kobieta ,smieciem. A kobieta w ciazy jej o tym przypomina. Kobiety po poronieniu musza miec swoja sale,swoja prywate, swoj kat do placzu. To dwie skrajne sytuacje i nie koga byc razem.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Podpis...gosia
2015-11-20 21:01:48

re: PORONIŁAŚ? Nie powinnaś leżeć na sali z ciężarnymi – NOWE PRAWO

Będąc w 5 miesiącu ciąży położono mnie na sali w jednym ze szczecińskich szpitali z Panią, która musiała urodzić martwe dziecko we wczesnej ciąży. Byłam świadkiem wszystkiego, od wzięcia tabletek na wywołanie do trumienki.. Masakra i jest to dla mnie straszna trauma przez co miałam bardzo silne lęki o dziecko o skończyło sie depresja. To bylo straszne i dla mnie i dla tej Pani bo nie odewalysmu sie so siebie ani słowem przez dwa dni.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz