Prawa kobiet na porodówce. Każda przyszła Mama powinna je znać!

Tylko będąc świadome swoich praw, możemy walczyć o to, by nikt ich nie łamał. Pamiętajmy o tym.

a

1. Masz prawo do wyboru miejsca porodu.

Kamila, 23 lata: „ Rodziłam w powiatowym szpitalu w moim miasteczku. Nie chciałam „wydziwiać” jak moje znajome i jeździć do dużego miasta, żeby rodzić jak wielka pani. Moja mama powiedziała mi, że i tak urodzę, co za różnica gdzie. Teraz po cichu żałuję, że nie wybrałam jednak dobrego szpitala. Moje dziecko urodziło się niedotlenione. Uważam, że to wina położnej, która była przy porodzie.”

Droga Mamo, masz prawo wybrać. Wybór miejsca porodu to nie fanaberia. Możesz rodzić w miejscu takim, jakie Ci odpowiada - w domu porodowym, w klinice prywatnej, a gdy nie ma przeciwwskazań medycznych - we własnym domu.

Komentarze (6)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2015-04-11 16:14:51

re: Prawa kobiet na porodówce. Każda przyszła Mama powinna je znać!

A kto to znieczulenie wykonal ze dziewczyna jezdzi na wozku? Rodzilam przez cesarke moje dwie dziewczynki obydwa porody wznieczuleniu zewnatrzoponowym czy jak tam sie nazywa...w kazdym razie wykonuje sie je wlasnie ze wzgledu na dobroc dziecka..tzn jest bezpieczniejsxe od narkozy ogolnej..musial zrobic to znieczulenie jakis lekarz nieuk niestety dzisiaj ich nie brakuje...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2015-04-11 18:24:45

nie bede tutaj wymieniać imienia i nazwiska lekarza, bo z tego co wiem to sprawa jest w toku, ale tak jak mowiłam znam dwa przypadki. W necie przeczytałam tez o wieeeeelu innych. Takze to wasze wspaniałe znieczulenie nie zawsze jest takie wspaniałe, a niestety ciagnie za sobą komplikacje..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2015-04-10 15:48:37

re: Prawa kobiet na porodówce. Każda przyszła Mama powinna je znać!

wszystkie mamusie tak wrzeszczą ze zacofane matki nie biorą znieczulenia! że masochistki. Mam dwie koleżanki zmagające się z komplikacjami po znieczuleniu, jedna nie wstała, jezdzi na wózku przez chwalone przez was znieczulenie a w drugiej ucierpiał synek.. szkoda gadac ;] jakas laska na forum super mamy pisała,że jak boli głowa to sie bierze tabletke, owszem bierze sie tabletke ale nie bedac w ciazy, w ciazy mysli sie o dziecku ktoremu tabletka moze zaszkodzic i wtedy ból głowy ni ... e jest taki straszny Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
blee
2015-04-10 20:05:42

Tobie widac ta tabletka na glowe zaszkodzila

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2015-04-10 20:52:45

do blee : mało o życiu wiesz i mało w zyciu widzialaś, życie nie jest tylko czarne i białe ;]

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz