Rodzić po raz drugi

Jesteś w drugiej ciąży i oczekujesz na rozwiązanie? Zastanawiasz się, jak to będzie, szybciej czy trudniej, mniej boleśnie czy bardziej? A przede wszystkim wiesz już, czego się spodziewać i dlatego myśl o pojawieniu się na porodówce, wcale Cię nie cieszy. Jak się nastawić na drugi poród?

druga ciąża

Mit: drugi poród trwa krócej i mniej boli

Każdy poród, nawet u tej samej kobiety jest inny. Mamy potwierdzają, jeśli pierwszy poród był wielogodzinny i bardzo bolesny, drugi trwa krócej. Jeśli pierwszy poród był szybki, to drugi może być bardzo długi. Skąd się wziął mit o tym, że drugi poród jest łatwiejszy? Jeśli różnica między porodami jest mała, to pewne zmiany, które zaszły przed pierwszym  porodem, mogą się jeszcze utrzymywać. Czyli możesz mieć większe biodra, dzięki temu będzie Ci łatwiej przeć i możesz mieć szerszy kanał rodny, przez który dziecko szybciej się przeciśnie. Czasami też bywa tak, że dwa pierwsze porody są długie, a dopiero trzeci krótki. Nie ma więcej specjalnej reguły i nie wiadomo, co może się wydarzyć.

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2015-04-02 13:08:49

re: Rodzić po raz drugi

Witam, u mnie wyglądało to w skrócie, tak że pierwszy poród był długi a ból znośny, a po 22 miesiącach urodziłam kolejnego dzidziusia bardzo szybko, ale za to ból był ogromny. Obydwoje rodziłam bez znieczulenia... powiedziano mi że w tym szpitalu nie ma... :-/ Przy pierwszym dziecku wszystko szło wolno i spokojnie, oddech, relaks przy drugim wręcz ekspresowo, byłam przerażona i wszystkie ćwiczenia oddechowe i relaksacyjne wzięły w łeb, może dlatego ból był większy bo o ... rganizm nie zdążył się przygotować.... życzę powodzenia mamusiom przy kolejnych porodach! Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz