Skurcze porodowe w obiektywie [ZDJĘCIA]

Zobacz niesamowite zdjęcia kobiet przeżywających bóle porodowe!

poród

Piękne fotografie Monet Moutrie ukazują bóle porodowe. Ujęcia są tak niesamowite, że niemalże można wyobrazić sobie, co czuje rodząca. Tak, coś czego nie da się pokazać, a można jedynie odczuwać, uwidacznia się na tych niezwykłych zdjęciach.

Zanim fotografka urodziła swoje pierwsze dziecko zastanawiała się, jaki ból czeka ją podczas porodu. Ktoś określił go jako najgorszy ból miesiączkowy w życiu. Po trzech porodach zupełnie się z tym nie zgadza. Według Monte to był początkowo tępy ból brzucha. Następnie ból się wyostrzył i jakby brzuch mimowolnie zaczął się zaciskać. Zaostrzenie bólu stawało się coraz bardziej intensywne. Skurcze fotografka określiła jako powolnie narastający ból wywracających się wnętrzności, a tuż przed momentem parcia, czuła jakby ktoś ją przecinał piłą na pół.  - Przepraszam za brutalną szczerość - powiedziała fotografka - oczywiście każdy może mieć inne doświadczenia i odczucia.

- Bez wątpienia, skurcze są intensywnym doświadczeniem. Nie lubię używać słowa, że są  bolesne, ponieważ wiele z moich klientek woli opisywać skurcze bardziej pozytywnym językiem, który moim zdaniem jest związany z niesamowitą umiejętnością radzenia sobie z takim doświadczeniem. Niektóre z moich klientek są bardzo wyciszone i opanowane, a inne podczas skurczów są bardzo głośne i potrzebują ruchu. Ja nuciłam i chowałam głowę w poduszkę. Jednak ostatecznie zwierzęca natura jest silniejsza i przejmuje całkowicie kontrolę nad rodzącą - mówi fotografka.

Fotografie zrobione przez Monet, sprawiają, że ona sama powraca myślami do własnego porodu. Jak bardzo to było intensywne odczucie, jak to było stracić całkowicie kontrolę nad własnym ciałem i umysłem. - Warto w 100% przeżyć każdy skurcz, każdy niespodziewany moment i każdą chwilę zwątpienia, by w końcu móc przytulić swoje dziecko po raz pierwszy. - dodaje fotografka.  

Oto bardzo wyraziste fotografie kobiet przeżywających skurcze porodowe [GALERIA>>]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Łukasz
2016-03-24 11:24:46

re: Skurcze porodowe w obiektywie [ZDJĘCIA]

Może uznacie mnie za dziwaka, ale dla mnie panie z piegami mają piękną cerę. Zdjęcie nr 2 dla mnie rządzi...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz