Zobacz video, które pokazuje, jak bardzo niebezpieczny dla życia kobiety może być poród [VIDEO]

Co dwie minuty jakaś umiera kobieta z powodu komplikacji okołoporodowych. Większości z nich można zapobiec!

poród

Wiele osób pierwsze, o czym myśli słysząc hasło poród, to nowe życie, tymczasem nie zawsze tak jest. Według danych WHO, w wyniku komplikacji związanych z ciążą lub porodem, dziennie umiera około 830 kobiet. 99% tych zgonów ma miejsce w krajach "rozwijających się" (dawniej Krajów Trzeciego Świata).

Mieszkanki tych krajów są aż trzysta razy bardziej narażone na śmieć przy porodzie niż Europejki. Najgorszy jest fakt, że większości tych przypadków można zapobiec. Blisko trzy czwarte zgonów kobiet związanych z porodem jest zazwyczaj następstwem pięciu czynników: krwotok, infekcje, rzucawka ciążowa, komplikacje związane ze zbyt wysoki ciśnieniem, wyczerpująca praca lub komplikacje poaborcyjne. W wielu przypadkach problem w wynika także z chorób, na jakie cierpiały kobiety przed zajściem w ciąże m.in. cukrzyca, HIV, malaria, otyłość.

Warunki, w jakich muszą rodzić kobiety, są bardzo zróżnicowane. Często kobiety muszą pokonywać duże odległości, by dotrzeć do najbliższego ośrodka zdrowia. Są i matki, które muszą zająć się reszta rodziny nie dbają o siebie, rezygnują z badań i lekarzy. Mimo iż od lat umieralność ciężarnych spada, nadal średnio co dwie minuty na świecie umiera brzemienna lub rodząca kobieta.

Amerykańska firma farmaceutyczna rozpoczęła właśnie działania. Liczą, że ciągu 10 lat uda im się wyeliminować ten problem. Z okazji Światowego Dnia Kobiet w sieci pojawił się film ukazujący ciążę i poród z perspektywy trzech matek. Film podkreśla konieczność walki ze śmiertelnością okołoporodową. Spot został zrealizowany w ramach długofalowego projektu, który ma objąć 30 krajów w tym Indie, Senegal, Ugandę, USA i Zambię.

Zobacz koniecznie to poruszające video >>>

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz