`Syn! O mój Boże!` - kobieta rodzi bez bólu i wysiłku [FOTO&VIDEO]

Krótkie video, pokazujące przyjście na świat małego chłopca wprost na ręce mamy - bez grymasu bólu, w ciszy i spokoju - już obiegło świat!

poród w wodzie

Kiedy wspominasz swój poród lub myślisz o porodzie w ogóle, to na myśl przychodzą Ci długie godziny w bólu, kiedy to z niewyobrażalnym wysiłkiem wydajesz dziecko na świat. Video, które na swoim Facebookowym profilu zamieściła kalifornijska położna Lisa Marie Sanchez Oxenham dowodzi, że poród wcale nie musi tak wyglądać. 

Na filmiku widzimy mamę o imieniu Audra, która ostatnie minuty porodu spędza w wodzie. To jej drugi poród i drugi raz rodzi w domu. Z obrazu emanuje spokój i ciepło. Nie ma łez, krzyku, bólu, jest za to magia chwili narodzin i pierwszych sekund, gdy rodzice w ciszy biorą w ramiona swoje nowo narodzone dziecko.

Audrze przy porodzie, oprócz męża, towarzyszy oczywiście położna, jednak jej rolą jest przede wszystkim zapewnienie rodzącej spokoju. Położna pozostawia kobiecie dużo swobody, kontrolując jedynie dyskretnie sytuację. 

Widząc to nagranie ma się wrażenie, że rodząca naprawdę rodzi bez wysiłku i bez bólu. Jak wszystkie wiemy, nie da się tego zupełnie uniknąć, ale wiele mam z całą pewnością potwierdza, że korzystanie w czasie porodu z wanny czy nawet tylko z prysznica, przynosi ulgę i przyśpiesza akcję porodową.

Zobaczcie zdjęcia i video na następnych stronach >>>

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz