Czym kierować się podczas wyboru szpitala do porodu?

Wielkimi krokami zbliża się termin porodu, a Ty wciąż nie wiesz, który szpital wybrać? Nic nie szkodzi, pomożemy!

sala porodowa

Szpital, w którym urodzisz, będzie miejscem, które zapamiętasz do końca życia. Wybór jest duży, lecz trudny, ponieważ często młoda mama nie wie, na co zwrócić uwagę, czym się kierować i co w szpitalu jest ważne, a co mniej. Dowiedz się, jak wybrać szpital do porodu i na co zwrócić uwagę, decydując się na wybór szpitala do porodu.

Przede wszystkim wybierz się do szpitala jeszcze w II trymestrze ciąży. Będziesz miała sporo czasu i sił na rekonesans. Nie ufaj internetowi, sprawdzaj sama.

Warunki sanitarne

W każdym szpitalu są inne. Zwróć uwagę na to, jak wygląda z czystością w toaletach, ile kabin prysznicowych przypada na jedną pacjentkę i czy w WC jest papier ścierny czy papier toaletowy – to naprawdę ma znaczenie.

Warunki na sali poporodowej

Sprawdź, ilu osobowe są sale, na których leży się po porodzie i wybierz tak, by było dla Ciebie najlepiej. Odradzamy wieloosobowe sale, ponieważ zazwyczaj jest na nich zaduch i śmierdzi kupą niemowlęcą. Poza tym dzieci płaczą, a jeśli sala liczy 8 mam i 8 dzieci (albo i więcej), robi się tłoczno. Sale jednoosobowe mogą być dla Ciebie dobrym rozwiązaniem, ale nie każda mama lubi być sama. Zazwyczaj kobiety chwalą sobie sale dwuosobowe – będzie mogły wspierać się w trudnych chwilach, wymieniać spostrzeżeniami i pilnować nawzajem dzieci, gdy będziecie musiały wyjść do toalety.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz