Tak poród na pewno nie wygląda!

Czekasz na poród? Nie sugeruj się zbytnio tym, co widzisz na kinowym ekranie. Prawdziwy poród zazwyczaj ma niewiele wspólnego z akcją hollywoodzkiej produkcji.

poród

Wody płodowe wylewają się w najmniej oczekiwanym momencie, a zaraz po porodzie młoda mama wygląda kwitnąco. Otóż niestety poród tak zazwyczaj nie wygląda. To piękny, emocjonalny, ale i trudny moment, na który starasz się przygotować przez 9 miesięcy. Jednak hollywoodzkie filmy nie podpowiedzą ci, jak to będzie. Sprawdź, które "filmowe fakty" mijają się z rzeczywistością?

Niezrównoważona wariatka

Na filmach często tuż przed porodem kobieta jest roztrzepana, płacze z byle powodu i nie umie konstruować zdań. Owszem ciąża i hormony zmieniają kobietę, ale nie aż w takim stopniu i aż tak spektakularnie, jak w filmach.

Wodospad wód płodowych

Kiedy dojdzie do pęknięcia worka owodniowego, woda najprawdopodobniej będzie się sączyła powoli. Płyn ten nie ma koloru ani zapachu, a ty możesz mieć wrażenie, jakbyś nie trzymała moczu. Takie "sączenie" może trwać nawet cały dzień, nie musisz więc w panice wzywać taksówki. Na spokojnie weź prysznic, dopakuj torbę i udaj się do szpitala.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz