#SoProud - prawdziwe matki rodzą bez znieczulenia?

#SoProud – w ten sposób oznaczają się mamy, które urodziły dziecko i fakt ten traktują jako powód do dumy. Na Instagramie i Twitterze są ich miliony.

mama i dziecko

Skąd wziął się ten pro-kobiecy trend? Zaczęło się od gwiazdy piłki nożnej, Harry'ego Kane'a. Na Twitterze pochwalił się narodzinami córki w następujący sposób: "Jestem "so proud" (taki dumny) ze swojej narzeczonej, ponieważ urodziła w hipnozie, bez znieczulenia."

Zobacz też: Paulina Krupińska o porodzie bez znieczulenia

Poziom cierpienia stał się miarą jakości porodu. Wiele matek poczuło się urażonych, że dzieli się je na lepsze i gorsze. Lepsze to te, które urodziły w naturalny sposób, z bólem. W Internecie pojawiło się określenie "wydobyciny", oznaczające narodziny poprzez cesarskie cięcie, czyli jak twierdzą mamy, które rodziły naturalnie, „bez bólu".

Na taką „segregację” nie zgadza się Milli Hill, feministka walcząca o to, aby kobiety mogły rodzić godnie. Zaproponowała, by mamy, które urodziły, chwaliły się tym bez względu na sposób, w jaki ich dziecko przyszło na świat. Oznaczyła post hasztagiem #SoProud. Jednocześnie nie krytykuje niewłaściwie zrozumianego Harry'ego Kane'a.

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

k2
2018-08-26 22:14:04

Zamiast lansować takie szalone opinie, moglibyście napisać artykuł, który coś wnosi! Bardzo mnie zainteresowała kwestia suplementów w ciaży - tutaj więcej szczegółów - może sie zainspirujecie? Bo Oczekując już całe zczytałam :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz