Niezwykle rzadkie zdjęcie z porodu podbija internet! [FOTO 18+]

Kiedy zbliża się poród, ułożenie dziecka w macicy ciężarnej ma ogromne znaczenie.

poród

Odgadywanie, jak jest ułożony maluch to całkiem fajna zabawa. Tu rączka, tu nóżka, a to główka czy pupa. Jednak im bliżej porodu każda mama chciałaby wiedzieć, czy maluszek już ułożył się we właściwej pozycji. Lekarz, na podstawie badania USG, udzieli ci precyzyjnej informacji, jak ułożony jest aktualnie maluch i ile ma jeszcze czasu na prawidłowe ułożenie, jeśli jeszcze tego nie zrobił.

Mniej więcej do 30. - 32. tygodnia maluch jest ułożony w brzuchu mamy dowolnie. W miarę upływu czasu i zmniejszającej się przestrzeni maluszek powinien się obrócić i "czekać" w ułożeniu główkowym na poród. Pośladki i nóżki są w górze, a głowa jest częścią przodującą, czyli jako pierwsza się urodzi. Najlepiej, by twarz dziecka była skierowana w stronę kręgosłupa mamy była lekko pochylona do przodu. Ułożenie takie jest najbardziej fizjologiczne i najprostsze dla dziecka i mamy. Przy innym położeniu twarzy dziecka poród może być znacznie trudniejszy, a nawet może być konieczne wykonanie cesarskiego ciecia.

Mniej więcej w 10% porodów zdarza się, że maluch ułoży się twarzą do brzucha mamy. W takim wypadku o naturalny poród jest trudniej, co jednak wcale go nie wyklucza. Będąc w położeniu tylnym, dziecko nie może wtulić się głową w ramiona, a jego obwód głowy w momencie wejścia do miednicy jest większy. Dzieci znajdujące się w tej niekorzystnej pozycji często nie są w stanie zejść do miednicy, zanim zaczyna się poród. Taki właśnie poród udało się uchwycić na fotografiach Samancie Garcii Gagnon. Kobieta jest fotografką porodową i pierwszy raz była obecna przy takim porodzie.

Przy ułożeniu główkowym dziecko zazwyczaj wychodzi czubkiem głowy. W tym przypadku dodatkowo główka maluszka nie była przygięta do klatki piersiowej, ale była mocno odchylona do tyłu. Przy twarzyczkowym ułożeniu maluszek pokazuje najpierw swoją buzię.

- To pierwszy raz, gdy udało mi się uwiecznić taki poród - mówi Samtah - Jestem niezwykle wdzięczna, że klientka pozwoliła mi się podzielić tą rzadką chwilą publicznie, dzięki temu ludzie mogą się przekonać, że dzieci przychodzą na świat w różny sposób.

 Zobacz to niesamowite zdjęcie >>>

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz