Naukowcy potwierdzają: Upał przyczyną wczesnego porodu

Nie tylko silny stres, problemy z ułożeniem dziecka w brzuchu czy choroby matki mogą warunkować termin porodu.

termin porodu

Naukowcy z Uniwersytetu w Montrealu postanowili zbadać, czy upały wpływają na termin porodu. Badacze przyjrzeli się danym z lat 1981-2010 i porównali informacje dotyczące 300 tys. porodów z temperaturą powietrza, którą w tamtym czasie odnotowano.

Naukowcy udowodnili, że temperatura powietrza przekraczająca 32 stopnie Celsjusza może przyspieszyć narodziny dziecka. Warunek jest jeden – upał musi utrzymywać się przez kilka kolejnych dni.

Okazało się, że wysokie temperatury, utrzymujące się przez co najmniej trzy dni, zwiększają ryzyko wcześniejszego porodu o 2-3 tygodnie, aż o 17%. Natomiast utrzymywanie sie upałów przez cztery do siedmiu dni, zwiększa ryzyko wystąpienia przedwczesnego porodu aż o 27%.

 

 

Komentarze (2)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2017-08-02 19:24:03

Młode I przyszłe mamy, nie wierzcie w takie BZDURY!!! Ciekawe co to za "naukowcy" i na zlecenie której z firm farmaceutycznych, zrobili takie badanie??? Niech opublikują zatem gdzieś te swoje wypociny.... i NIE UŻYWAJCIE ŻADNYCH kremów z filtrem. To blokada dostępu witaminy D do organizmu!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Malwina
2017-08-02 10:54:10

Niestety ale w takim razie ja jestem upałoodporna. W zeszłym roku nawet we wrześniu był skwar, a miś urodził się w terminie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz