Prawie 6 i 7 kg - największe bobasy w Polsce

W częstochowskim szpitalu przyszedł na świat jeden z największych noworodków w Polsce.

Zuzanna Muc

Dziewczynka o imieniu Zuzia urodziła się w Miejskim Szpitalu Zespolonym w Częstochowie. Tuż po narodzinach ważyła 5960 gramów i mierzyła 67 centymetrów.

 „1 marca 2018 roku urodziła się w Częstochowie dorodna dziewczynka. O fakcie poinformowała nas Mama Karolina Muc. Młodziutka częstochowianka w chwili pojawienia się na świecie ważyła 5960 gramów i mierzyła 67 cm " – poinformowała na Facebooku Gazeta Częstochowska.

Internauci pod wpisem życzyli  dziewczynce dużo zdrowia, gratulowali rodzicom i żartowali, że Zuzia mogłaby od razu pójść do przedszkola.

Zuzia opuściła szpital i wróciła w pełni zdrowa do domu. Na dziewczynkę czekał starszy brat - pierwsze dziecko Karoliny i Adama Muc. Chłopiec w momencie narodzin był niewiele mniejszy od siostry, ważył bowiem 5 kg.

Zuzia ma obecnie 2 tygodnie i waży 6,3 kg. To tyle, co 3-miesięczne dziecko.  

Największa odnotowana dziewczynka w Polsce przyszła na świat w Szpitalu Specjalistycznym św. Wojciecha w Gdańsku-Zaspie w 2011 r. Nowonarodzona córka 26-letniej Marleny z Nadleśnictwa Rytel w powiecie chojnickim ważyła aż 6870 g i mierzyła 69 cm.

Mama dziecka od 16 lat chorowała na cukrzycę, przyjmując insulinę. Choroba ta jest bardzo niebezpieczna dla życia i zdrowia matki oraz dziecka. Na szczęście dziecko przyszło na świat zdrowe, w drodze cesarskiego cięcia.

TW

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz