Urodziło się dziecko poczęte 24 lata temu

Tina Gibson i jej mąż Benjamin z Tennessee właśnie pobili rekord w procesie biologicznym in vitro. Urodziła im się dziewczynka, która poczęła się 24 lata temu.

rodzice i dziecko in vitro

Dziecko zostało bowiem zamrożone jako embrion 24 lata temu i właśnie się urodziło! Córka Gibsonów, Emma Wren, przyszła na świat 25 listopada po udanym zapłodnieniu in vitro. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że do poczęcia doszło w październiku 1992 r. Można przyjąć, że dziecko 24 lata spędziło jako zamrożony zarodek, co jest absolutnym rekordem świata.

Pierwsze dziecko na świecie, które urodziło się z zamrożonego zarodka, pojawiło się w Australii w 1984 r. Liczba zarodków, jakie wykorzystuje się obecnie do procedury in vitro stale rośnie. W przypadku dziewczynki, która w listopadzie br. urodziła się w stanie Tennessee, zamrożony embrion trafił do ośrodka National Embryo Donation Center (NFDC), gdzie czekał 24 lata..

Historia Emmy zaczęła się na długo przed „adoptowaniem" jej przez Gibsona. Stworzone do zapłodnienia in vitro przez inną, anonimową parę zarodki zostały pozostawione w magazynach, aby mogły być użyte przez kogoś, kto nie jest w stanie lub nie chce w naturalny sposób począć dziecka. Przez naukowców zarodki takie określane są mianem „śniegowców". To utrzymujące się w lodowatym zawieszeniu potencjalne, ludzkie życie, czekające na narodziny.

Małżeństwo Gibsonów pobrało się siedem lat temu.

- Mój mąż ma mukowiscydozę, zadecydowaliśmy więc, że będziemy najprawdopodobniej adoptować dziecko – wyjaśnia Tina.

Ale przed próbą implantacji zarodka wychowali kilkoro dzieci i – jak informują – dawało im to wiele szczęścia. Pewnego dnia dowiedzieli się o metodzie.

- Widziałem dzisiaj coś, co nazywa się adopcję embrionu. Wszczepią w ciebie embrion, a ty możesz nosić później dziecko - oznajmił żonie Benjamin Gibson.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz