Urodziły w domowym zaciszu [ZDJĘCIA]

Wiele kobiet marzy o tym, by swoje dziecko powitać we własnym domu. Zobacz, które sławne mamy zdecydowały się na taki poród.

poród w domu

Poród w domu ma wiele zalet. Sam fakt pominięcia szpitalnych procedur, wpływa na lepsze samopoczucie, swobodę i poczucie bezpieczeństwa rodzącej. Po za tym przyszła mama ma znacznie większy wpływ na to co się dzieje. Położna pomaga, podpowiada, ale niczego nie narzuca i to tylko rodząca decyduje o pozycjach. W domu wszystko przebiega spokojniej, nie ma innych rodzących, personel jest na wyłączność rodzącej. Wszystko toczy się swoim rytmem, naturalnie, bez zbędnych ingerencji i nawet nie ma potrzeby podawania oksytocyny. Ale z drugiej strony, nie ma tu możliwości podania środków przeciwbólowych.

Noworodek w domu jest bezpieczniejszy, gdyż nie grożą mu szpitalne zakażenia. Z badań wynika także, że dzieci urodzone w domu są spokojniejsze. Także dla partnera rodzącej sytuacja jest bardziej komfortowa i mniej krępująca, dzięki czemu może się bardziej zaangażować w poród. Przy takim porodzie (lub zaraz po) mogą uczestniczyć pozostałe dzieci. Łatwiej też akceptują pojawienie się rodzeństwa.

Poród domowy ma jeden zasadniczy minus - brak możliwości udzielenia szybkiej specjalistycznej pomocy. W takich warunkach mogą rodzić tylko kobiety zdrowe, u których takie ryzyko jest minimalne. Ich ciąża musi być fizjologiczna. Nadciśnienie, cukrzyca ciążowa lub powikłania po poprzednich porodach wykluczają taką możliwość. Niestety niespodziewane komplikacje mogą dotyczyć każdej rodzącej. 

Zobacz, które sławne mamy zdecydowały się właśnie na poród w domu.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz